Płyny zabezpieczające przed korozją

Historia stosowania środków przeciwdziałających korozji jest w zasadzie tak stare jak powszechne użytkowanie przedmiotów sporządzonych z metali i i ich stopów.

Oleje antykorozyjne dawniej i dziś

Korozja, czyli proces chemiczny zachodzący pomiędzy powierzchnią przedmiotu a jego otoczeniem pod wpływem tlenu, wilgoci czy zanieczyszczeń chemicznych cały czas pozostaje największym problemem przy magazynowaniu i transporcie metalowych części i podzespołów. Dawniej stosowano oleje antykorozyjne i smary oparte na naturalnych składnikach, tłuste i przy tym trudne do usunięcia. Obecnie płyny i oleje antykorozyjne wykorzystują najnowsze technologie i zapewniają doskonałą ochronę niezależnie od warunków w jakich są używane. Współczesne oleje antykorozyjne mają podwójne działanie – chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi równocześnie maja doskonałe właściwości smarne.

Kto jest dystrybutorem i producentem olejów antykorozyjnych?

Jednym z niekwestionowanych liderów w branży jest Kenmix.com.pl – polska firma, działająca na rynku zabezpieczeń antykorozyjnych już od ponad 20 lat. Oprócz produktów takich jak płyny i oleje antykorozyjne, folie barierowe, papiery antykorozyjne VCI czy maty pakowcze dostarcza kompleksowych rozwiązań zgodnie z wymaganiami klienta łącząc różne metody zabezpieczenia. Kenmix.com.pl posiada własną placówkę badawczą, która współpracując z największymi światowymi partnerami w branży jest w stanie zaproponować optymalne rozwiązania nawet w nietypowych przypadkach. Typowe produkty można zamówić za pośrednictwem strony internetowej kenmix.com.pl, a wykwalifikowania doradcy zawsze pomogę w wyborze.

Gdzie mają zastosowanie oleje antykorozyjne?

Tego typu materiały mają zastosowanie w każdej branży, gdzie używa się elementów, części i podzespołów z metalu i stopów metali. W nowoczesnych płynach antykorozyjnych wykorzystywana jest technologia VCI ( Volatile Corrosion Inhibitor), która polega na dodaniu do rafinatu olejów mineralnych specjalnych związków chemicznych, które uwalniając się stopniowo wnikają nawet w mikroskopijne szczeliny i gwarantują pewną ochronę przed korozją. Oleje antykorozyjne używa się zarówno w magazynowaniu i transporcie nowych części jaki i przy przechowywaniu używanych. Doskonałym przykładem jest konserwacja sezonowo używanych maszyn rolniczych lub jachtów. Oleje antykorozyjne mogą stanowić również wypełnienie wolnej przestrzeni w przekładniach silnikowych, pompach, cylindrach i zbiornikach. Współcześnie stosowane oleje antykorozyjne zazwyczaj nie wchodzą w reakcje chemiczne z tworzywami sztucznymi, farbami i lakierami.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.