Wyjaśniamy, jak otrzymać odszkodowanie z AC! Przed Tobą pakiet niezbędnych informacji

Powołując się na obowiązujące przepisy, każdy kierowca musi posiadać ubezpieczenie OC, jednak z AC sytuacja wygląda nieco inaczej. Posiadanie polisy jest dobrowolne. Jak się jednak okazuje, w niektórych przypadkach jej posiadanie przynosi wiele korzyści. AC przydaje się nie tylko w czasie wypadków drogowych, ale również wtedy, gdy Twój pojazd ulegnie uszkodzeniu np. podczas parkowania w garażu. Jak uzyskać odszkodowanie AC? Poniżej przedstawimy Ci najważniejsze kwestie.

Dochowaj wszystkich terminów i zadbaj o szybkie uzyskanie odszkodowania AC

Z pozoru wydaje się, że uzyskanie odszkodowania AC nie należy do najtrudniejszych. Należy jednak pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, które mają ogromny wpływ na wysokość wypłaconej kwoty. Omówmy najważniejszą kwestię, jaką jest czas. Spóźnienie się ze zgłoszeniem szkody choćby o jeden dzień skutkuje odrzuceniem wniosku, a tym samym uzyskanie pieniędzy na naprawę jest niemożliwe. Czas, w jakim należy złożyć dokumenty, zależy od zapisów zawartych w umowie. Choć przyjmuje się, że standardowo masz na to 7 dni, to w niektórych przypadkach czas ten może być krótszy. Zasada w uzyskiwaniu odszkodowania AC jest bardzo prosta – zrób to jak najszybciej! Wiele osób zastanawia się, czy złożenie wniosku po terminie, wiąże się z natychmiastowym odrzuceniem? Niekoniecznie... Jak się okazuje, zależy to od kilku czynników. Wśród głównych wymienia się: wielkość zaistniałej szkody, okoliczności, w jakich do niej doszło, a także sytuację osoby poszkodowanej. Pamiętaj, aby złożyć do ubezpieczyciela uzasadnienie, wyjaśniające dlaczego doszło do opóźnienia w składanych dokumentach.

Odszkodowanie AC z pomocą adwokatów? Sprawdź, kiedy warto skorzystać z ich pomocy

Czy ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania AC? Niestety tak! Z reguły do takich sytuacji dochodzi, gdy stwierdzi on, że zaistniała szkoda jest efektem rażącego niedbalstwa. Dokładniej mówiąc, poszkodowany dopuścił do powstania szkody, ponieważ nie zachował wystarczającej ostrożności lub co gorsza, nie dostosował się do obowiązujących przepisów. Warto mieć świadomość, że nie musisz się zgadzać na decyzję ubezpieczyciela. Przysługuje Ci prawo do złożenia odwołania, aby jednak zostało ono pozytywnie rozpatrzone, konieczne jest jak najdokładniejsze uzasadnienie decyzji. W tym celu warto skorzystać z pomocy prawnej, jaką znajdziesz na stronie www.aif.com.pl. Adwokaci mający ponad 20-letnie doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań przeanalizują Twoją sytuację, a także sprawdzą poprawność składanych dokumentów. Na tej podstawie będą w stanie przyjąć właściwą strategię do starania się o uzyskanie odszkodowania AC. W niektórych przypadkach szczególnie pomocne mogą okazać się mediacje z towarzystwem ubezpieczeniowym. Pamiętaj jednak, że do ich przeprowadzenia niezbędne są umiejętności prowadzenia rozmów negocjacyjnych. Na szczęście nie musisz tego robić sam! Z pomocą AIF Kancelarii zwiększysz swoje szanse na uzyskanie odszkodowania AC!

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.