Jaki samochód można sprzedać do skupu?

Nie da się ukryć, że skup to bardzo wygodna opcja dla osób, które chcą szybko i sprawnie sprzedać samochód, bez konieczności wystawiania ogłoszeń i doprowadzania samochodu do najlepszego stanu wizerunkowego. Taka sprzedaż może potrwać zaledwie kilka dni, a całość kończy się udaną transakcją satysfakcjonującą obydwie strony. Jednak czy każdy pojazd może trafić właśnie do skupu? Czy właściciele takich firm chętnie skupują pojazdy, bez zwrócenia uwagi na model, rocznik czy stan techniczny? Sprawdź, jaki samochód sprzedasz w skupie!

Musisz być właścicielem samochodu

Skup aut Zgierz to legalna działalność, dlatego, żeby sprzedać samochód, należy być jego właścicielem. W sytuacji, kiedy auto ma kilku właścicieli, każdy z nich musi wyrazić zgodę na jego sprzedaż. Powinno się to odbyć osobiście lub pisemnie. Co ciekawe, nie ma znaczenia, czy właścicielem jest przedsiębiorstwo, czy jednak osoba prywatna. Do skupu bardzo często trafiają samochody poleasingowe.

To, co ważne, to sprawdzenie, czy VIN samochodu pokrywa się z rzeczywistością. Każdy skup z pewnością zweryfikuje, czy dane z dokumentów pokryją się ze stanem faktycznym. Nie wszystkie skupy jednak wymagają, by samochód posiadał aktualną składkę OC.

Stan techniczny pojazdu — jakie ma znaczenie?

Sprzedaż samochodu osobie prywatnej jest stosunkowo trudne. Niełatwo jest znaleźć nabywcę, który zdecyduje się na zakup samochodu, jeśli ten będzie miał poważne wady techniczne. Większość osób poszukujących pojazdu z rynku wtórnego zwraca uwagę wyłącznie na sprawne samochody, w których nie trzeba zbyt wiele zmieniać i naprawiać. Jest to bardzo ważne, ponieważ do ceny za samochód będą oni musieli doliczyć jeszcze ewentualne naprawy, co znacznie zawyży koszty. Skup to dobre wyjście, ponieważ takie firmy bardzo często decydują się na odkupienie samochodu po wypadku, niesprawnego czy nawet bardzo starego.

Informacje istotne dla skupu to, czy w pojeździe znajdują się wszystkie części. Dlatego pod żadnym pozorem nie można pozbywać się części na własną rękę, jeśli planujesz pozbycia się pojazdu w skupie. 

Czy skup przyjmie każdą markę samochodu i czy można negocjować ceny?

Jak pokazuje doświadczenie, skup samochodów zainteresowany jest praktycznie każdym pojazdem. Rocznik oraz marka i model odgrywają rolę, lecz niewielką. Ważne jest jednak to, że nie skupują samochodów starszych, niż 20 lat. Wystrzegają się też marek, które na naszym rodzimym rynku są dość nietypowe. 

Warto mieć też na uwadze, że skup nie posiada sztywnych cenników. Zazwyczaj ich propozycja to wypadkowa marki, modelu, rocznika, przebiegu, stanu technicznego oraz średniej ceny rynkowej. Tutaj trzeba podkreślić wyraźnie, że skup to nie sklep i nie ma konieczności trzymania się sztywnych cen — można się zatem targować, aby dostać lepszą stawkę za swój samochód. Choć patrząc na to, że skup to sprzedaż bezproblemowa i ekspresowa, otrzymana kwota i tak powinna być zadowalająca dla właściciela, który chciał oszczędzić sobie spotkań z niezdecydowanymi kupcami.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.