Czy nauka języka angielskiego online to dobry pomysł dla osób zatrudnionych?

W ostatnim czasie szkoły językowe dla dorosłych stały się bardzo popularne. Dlaczego? Poziom nauczania języków w szkołach jest marny, więc zazwyczaj opuszczamy jej mury ze znajomością jedynie podstawowych zwrotów. Z kolei współczesny rynek pracy aż krzyczy, by osoby szukające nowych posad miały język angielski w jednym paluszku. Jest to spowodowane globalizacją, wychodzeniem firm polskich na rynek zagraniczny, międzynarodowy oraz tym, iż język angielski wykorzystywany jest przez większość osób na świecie.

Kurs języka angielskiego zdalnie — co wybrać?

Firmy lub indywidualne osoby chętne na naukę języka angielskiego w formie online powinny zwrócić uwagę na taką szkołę, która pozwoli na kompleksowe zdobywanie wiedzy lingwistycznej. Co to może oznaczać? Chodzi o to, by móc rozpocząć naukę w dowolnym momencie, bez zwracania uwagi na to, czy rozpoczął się rok szkolny, czy nie, czy szkoła prowadzi specjalny nabór, czy nie. Ponadto kurs taki powinien być odpowiednio dopasowany do kursanta pod względem poziomu jego umiejętności. 

Nie ma większych przeszkód, aby zapisać się na kurs od podstaw. Nauka języka angielskiego dla firm, o której więcej dowiesz się na stronie https://languagebusiness.pl/, powinna zaczynać się od takiego poziomu, w jakim dobrze czuje się konkretna osoba. Warto rozważyć też szkołę, która zamiennie oferuje zajęcia z gramatyki, słówek, ale przy okazji pozwala na rozmowy z lektorem, dzięki którym ćwiczona będzie prawidłowa wymowa. 

Jak wygląda nauka języka od podstaw online?

Dla pracowników firm bardzo wygodnym rozwiązaniem jest nauka zdalna. Może być prowadzona od postaw, ale też od wyższego poziomu. Przede wszystkim szkoła powinna zapewnić kursantom możliwość dopasowania materiału do obecnego poziomu. Można to sprawdzić przy pomocy specjalnego testu na samym początku współpracy. 

Długość zajęć również powinna być dostosowana do możliwości ucznia. Nie każdy może przeznaczyć całą godzinę każdego dnia po to, aby szkolić język. Poza pracą każdy z nas ma inne obowiązki, a jeśli nie, często wolimy czas przeznaczyć na przyjemności i rozwijanie pasji. Dobra szkoła pozwoli na dopasowanie długości zajęć. Mogą to być lekcje 40-minutowe bądź 30-minutowe. 

Lektor czy native speaker w szkole językowej to obecnie norma. Dobrze jest od czasu do czasu zażyć takiej lekcji, aby poćwiczyć akcent, wymowę słówek sprawiających trudność i aby przekroczyć własne granice.

Ucz się każdego dnia i wspieraj swoją firmę!

Język angielski nie jest trudny, wystarczy systematyczność. Nawet krótkie lekcje każdego dnia, rozmówki z zaufaną osobą, powtórzenie kilku słówek może sprawić, że po dłuższym czasie język ten nie będzie już żadną barierą. Będzie to pierwszy krok do uzyskania lepszej pracy, lepszej płacy, a także do uzyskania lepszych umów z zagranicznymi kontrahentami. 

Nie zwlekaj — zapisz się na lekcje angielskiego już dzisiaj lub szukaj ciekawych rozwiązań w Twojej firmie, które pozwolą Ci być lepszym pracownikiem!

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia