Czy wynajmując wirtualne biuro, mogę organizować spotkania z kontrahentami?

Wiele firm oferujących wirtualne biura udostępnia swoim najemcom pomieszczenia do spotkań i sale konferencyjne, w których można przeprowadzić rozmowę ze swoimi partnerami biznesowymi. Można również skorzystać z dodatkowych usług, które sprawią, że spotkanie przebiegnie profesjonalnie. Wyjaśniamy, jak działa wirtualne biuro.

Co to jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to ciekawe rozwiązanie dla nowoczesnych przedsiębiorców, które pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Zgodnie z polskim prawem, nawet jeśli przedsiębiorca prowadzi działalność online, musi zarejestrować ją pod jakimś adresem. Wbrew pozorom wirtualne biuro istnieje naprawdę i posiada przestrzeń biurowa z prawdziwego zdarzenia. Jest to legalny sposób na zapewnienie swojej firmie siedziby i jednocześnie na zachowanie prywatności.

Jak wyjaśniają specjaliści z Beyond Office w Warszawie, wirtualne biuro nie wymaga fizycznej obecności przedsiębiorcy w danym miejscu. Jeśli jednak mamy potrzebę zorganizowania spotkania biznesowego, możemy skorzystać z sali konferencyjnej, znajdującej się w wirtualnym biurze. Oczywiście nie każda firma udostępniająca wirtualny adres daje taką możliwość. Warto na to zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

Jak działa wirtualne biuro?

Podstawową usługą, jaką oferuje wirtualne biuro, jest udostępnianie adresu do rejestracji oraz skrzynki pocztowej. Pracownicy wirtualnego biura zajmują się odbieraniem poczty oraz powiadamianiem o niej (np. w formie SMS-ów lub wiadomości e-mail). Przedsiębiorca może odbierać korespondencję osobiście albo skorzystać z opcji skanowania i przesyłania treści drogą mailową. Niektóre biura wirtualne oferują też usługę archiwizacji poczty oraz szereg innych udogodnień, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie firmy, np.:

- archiwizacja poczty,
- pomoc przy rejestracji spółki,
- usługi księgowe,
- poradnictwo prawne,
- usługi marketingowe,
- wynajem powierzchni biurowych i sal konferencyjnych.

Wynajem sali konferencyjnej w ramach usługi wirtualnego biura

Bardzo przydatną usługą, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy od czasu do czasu muszą zorganizować spotkanie biznesowe, jest możliwość wynajęcia sali konferencyjnej na godziny. Warto również skorzystać z kompleksowej obsługi konferencji, jeśli wirtualne biuro nam to proponuje. Na tak zorganizowanym spotkaniu na pewno wypadniemy profesjonalnie.

Dobrze zorganizowana sala konferencyjna posiada wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia konferencji, szkolenia, prezentacji, spotkania biznesowego czy rozmowy rekrutacyjnej. W takim miejscu przede wszystkim znajduje się niezbędne zaplecze techniczne:

- stoły i wygodne krzesła,
- projektor,
- ekran do wyświetlania prezentacji,
- flipchart,
- oświetlenie,
- łącze internetowe,
- nagłośnienie.

W sali konferencyjnej powinny znaleźć się sprzęty multimedialne niezbędne do przeprowadzenia spotkania face to face, ale też wideokonferencji. Profesjonalnie zorganizowana konferencja powinna uwzględniać również takie udogodnienia, jak poczęstunek oraz kawa i herbata dla gości czy możliwość zamówienia cateringu w przypadku dłuższych spotkań.

Przy wyborze wirtualnego biura zwróć uwagę na jego lokalizację. Dobrze, jeśli znajduje się blisko centrum i jest dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami miasta. Jeśli będziesz musiał zorganizować konferencję, Twoi goście z pewnością bez problemu do Ciebie dotrą. Prestiżowa lokalizacja ma również znaczenie wizerunkowe.

Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem wirtualnego biura w prestiżowej lokalizacji, skontaktuj się z firmą Beyond Office z Warszawy i poznaj więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.