Dlaczego powinno się przemyśleć zakup drukarki do domu lub firmy?

Własna drukarka w domu lub biurze to ogromny komfort, jednak nie należy zapominać o tym, że są dwie strony tego medalu. Nieprzemyślana decyzja o zakupie może przynieść odwrotny od zamierzonego efekt, przez co zamiast cieszyć się walorami sprzętu, możemy narazić się na dodatkowe wydatki. Konsumenci zazwyczaj nie są świadomi tego, jakie są koszty eksploatacji drukarki – okazuje się, że nie zawsze można sobie na nie pozwolić. Warto więc zawczasu dowiedzieć się o tym, dlaczego tania drukarka wcale nie oznacza przystępnej cenowo w utrzymaniu.

Przedmiot a jego eksploatacja – paradoks niskich cen

Wyobraź sobie, że stoisz w kolekcje do kasy w ulubionym sklepie RTV/AGD. W oczekiwaniu na otwarcie drugiej kasy, mimowolnie rozglądasz się po stoiskach z innowacyjnymi produktami. Nagle wzrok przykuwa ona – nowoczesna drukarka o futurystycznym kształcie i ciekawym designie. Każdego dnia z takiego typu ofert korzystają setki,a  nawet tysiące klientów w Polsce. Niestety, często dopiero po upływie czasu poznają rzeczywiste koszta inwestycji. Czołowi producenci celowo wypuszczają na rynek serie tanich urządzeń, pozwalających im czerpać zyski z drogich materiałów eksploatacyjnych. Niektóre modele w ogóle nie mają tańszych odpowiedników tuszy czy tonerów, narażając właścicieli na miesięczne wydatki, nawet w postaci kilkuset złotych. Dlatego też zakup drukarki powinien być wielokrotnie przemyślany i rozważony pod różnymi kątami. Aby lepiej zobrazować sobie koszty utrzymania drukarki, warto zapoznać się z systemem TCO (ang. Total Cost of Ownership) – uwzględnia on sumę kosztów związanych z zakupem, instalacją, a także zarządzaniem środowiskiem infrastruktury informatycznej drukarki. Według ekspertów, koszt samej drukarki to zaledwie 20% całościowego kosztu eksploatacji. Pozostałe wydatki związane są z zakupem wkładów do drukarki, papieru, a także konserwacją sprzętu.

A może dzierżawa? Zalety płynące z najmu drukarki

Firmy mają okazję zredukować koszta związane z zakupem drukarki, zamiast tego postawić na wynajem tego rodzaju sprzętu. Dzierżawa drukarek umożliwia pełne użytkowanie nowej drukarki, a także profesjonalną opiekę serwisową w trakcie najmu. Użytkownik co miesiąc płaci określoną sumę, uzależnioną od ilości wykonywanych wydruków. To bardzo prosta forma nabycia sprzętu i uzyskania cennych porad od ekspertów z dziedziny sprzętów drukujących. Wśród głównych atutów wielu firm pozwalających na wynajem drukarek wymienia się brak konieczności angażowania własnego kapitału na zakup sprzętu, brak kosztów naprawy w przypadku awarii danego urządzenia, a także pełna możliwość zaplanowania wydatków na druk. Dzierżawa drukarek to wygodne i efektywne rozwiązanie dla małych i dużych przedsiębiorstw. Wśród polskich firm oferujących tego rodzaju usługę znajduje się Telcop. Firma wychodzi naprzeciw klientom, którzy nie chcą inwestować środków w zakup sprzętu biurowego, oferując wynajem urządzeń takich jak drukarki, kserokopiarki czy sprzęty wielofunkcyjne. Atrakcyjne ceny idą w parze z jakością, zaś renoma przedsiębiorstwa czyni je zaufanym wynajmującym. To bardzo ważne, aby nawiązywać współpracę ze sprawdzonymi dostawcami, gwarantującymi pełen pakiet opieki nad danym sprzętem – wtedy masz pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.