Promocja strony internetowej w internecie

Jak wiecie lubię poruszać na łamach naszego magazynu tematy związane z technologiami internetowymi. Dzisiaj zaprezentuję wam fragment wywiadu jaki przeprowadziłem z jednym z pracowników studia xCms, firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania działającego w sieci. Temat o tyle jeszcze bardziej interesujący, ponieważ w związku z zaistniałymi wydarzeniami w ostatnim czasie wiele firm rozpoczęło przeprowadzkę do internetu.

Jak wiecie lubię poruszać na łamach naszego magazynu tematy związane z technologiami internetowymi. Dzisiaj zaprezentuję wam fragment wywiadu jaki przeprowadziłem z jednym z pracowników studia Design Cart, firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania działającego w sieci. Temat o tyle jeszcze bardziej interesujący, ponieważ w związku z zaistniałymi wydarzeniami w ostatnim czasie wiele firm rozpoczęło przeprowadzkę do internetu.

Czy każdą stronę internetową można promować w sieci?

Tak, oczywiście że każdą stronę internetową można promować w sieci. Jednak strony internetowe są różnie zbudowane, mają róży poziom optymalizacji oraz różną zasobność w treść, także różnie wyglądają a więc promocja każdej z nich będzie przynosiła różne efekty.

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja strony internetowej polega na dostosowaniu jej interfejsu do doświadczeń użytkowników, internetu, dostosowania kodu, obrazów do jak najszybszego ładowania się strony internetowej, dopasowania kodu, ustawień serwera tak aby wyświetlana strona WWW była przyjazna wyszukiwarką internetowym po to aby łatwiej było ją znaleźć. Optymalizacja strony internetowej jest niezbędnym krokiem przed rozpoczęcia jej pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych.

Jakie są najskuteczniejsze metody promocji strony internetowej?

Jest kilka skutecznych metod promocji stron internetowych z których korzystamy praktycznie zawsze. Pierwsza metoda to pozycjonowanie serwisu internetowego w wyszukiwarce Google. Jest to metoda z najlepszym stosunkiem poniesionych kosztów do zarobków z nowych zamówień, sprzedaży. Kolejną najczęściej stosowaną przez nas to kampanie w socjal mediach. Z tej metody korzystamy w przypadku każdego projektu zarówno studio x-Cms jak i Design Cart.

Ile trwa proces promocji strony internetowej w sieci?

Proces promocji w sieci internetowej trwa wiecznie od momentu rozpoczęcia go do momentu końca egzystencji strony internetowej lub firmy ale zadający takie pytania bardziej pytają o to kiedy pieniądze wydawane na promocję zaczną się zwracać, a biznes internetowy pozwoli firmie normalnie egzystować. Odpowiedź na to pytanie jest znacznie trudniejsza. Może nawet jej nie ma. To kiedy firma zacznie zarabiać w sieci zależy od samej firmy, finansów przeznaczonych na promocje, zależy to nawet od samej strony internetowej, wybranych metod promocji i tego kto je realizuje.

Jeżeli chodzi o pozycjonowanie to w większości młodych firm, coś pozytywnego powinno się dziać po trzech miesiącach od rozpoczęcia dobrze prowadzonej kampanii internetowej. Celowo użyłem słowa coś ponieważ naprawdę ciężko dokładnie oszacować czas dla efektów promocji.

Czas potrzebny do uzyskania pierwszych efektów różni się nawet od typu strony. Dla jednej czas optymalizacji będzie błyskawiczny dla innych jak np. dla sklepów internetowych opartych na Prestashop będzie dłuższy. 

Czy efekty promocji strony internetowej są trwałe?

Niestety nie. W przypadku promocji w socjal mediach, Ad Words zostają z nami jedynie stali klienci, nowych już nie pozyskujemy, chyba że z polecenia. W przypadku promocji w wyszukiwarkach internetowych efekty pozycjonowania mogą utrzymywać się nawet przez parę miesięcy. Wbrew opinii po tym czasie nie spadamy, stoimy w miejscu i inni nas wyprzedzają.

Promocja strony internetowej to proces towarzyszący jej przez cały czas jej trwania. Mimo wszystko jest opłacalny.

Dziękuję za rozmowę. Myślę że naszym czytelnikom znacznie przybliżyliśmy zagadnienia związane z promocją strony internetowej.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.