Policyjny pościg ulicami Lubaczowa za 21-latkiem w BMW

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Policjanci prowadzili pościg ulicami Lubaczowa za kierowcą BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy samochód uderzył w znak drogowy, kierowca zostawił go i uciekł pieszo. Kilka godzin później sam zgłosił się na komendę.

W niedzielę po godz. 3 w nocy, policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego lubaczowskiej komendy zauważyli na ul. Wyszyńskiego kierowcę BMW jadącego wspólnie z pasażerem. Tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Pomimo dawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i  dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, kierujący nie reagował, a po chwili przyśpieszył i zaczął uciekać, nie stosując się kilkukrotnie do znaku STOP na skrzyżowaniach. Następnie wjeżdżając ze zbyt dużą prędkością w ul. Piłsudskiego uderzył w znak drogowy, co unieruchomiło pojazd. Kierujący widząc nadjeżdżający radiowóz wysiadł z samochodu i pozostawiając w nim pasażera, zaczął uciekać pieszo. Policjanci stacili go z oczu, gdy wbiegł między budynki.

Kilka godzin później mężczyzna sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie i przyznał do kierowania BMW, twierdząc, że uciekał przed Policją ze względu na pękniętą szybę czołową pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz zabezpieczyli krew do badań.

O dalszych konsekwencjach, jakie poniesie 21-letni mieszkaniec gminy Lubaczów, zadecyduje sąd.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami - niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

Komentarze   

Zero tolerancji
+12 # Zero tolerancji 2018-04-10 10:04
Zero tolerancji dla drogowych bandytów i cwaniaczków
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kapłon
+10 # Kapłon 2018-04-10 10:30
Zgłosił się owszem, ale czy to on naprawdę jechał?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja
-2 # Ja 2018-04-10 10:43
Pijany chłopaczek ze sporą nadwagą ale policja z lubaczowa i tak nie dała rady ho dogonić. Jesteście Panowie żałośni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
#ktos
+9 # #ktos 2018-04-10 11:06
To nie byl chlopaczek z nadwagą;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JAN p.
0 # JAN p. 2018-04-11 10:31
Cytuję Ja:
Pijany chłopaczek ze sporą nadwagą ale policja z lubaczowa i tak nie dała rady ho dogonić. Jesteście Panowie żałośni.

NADWAGĘ TO ON MIAŁ, ALE UMYSŁOWĄ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mateo
+4 # Mateo 2018-04-10 11:56
Co Wy tam w Lubaczowie macie za znaki ze unieruchamiaja samochody
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PL
+3 # PL 2018-04-10 12:03
Może nie znak niezniszczalny tylko problem leży po stronie auta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kapszuk
-11 # kapszuk 2018-04-10 15:24
Jp na 50% jak ja uciekam policji to tylko smród z wydechwydechu woncha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pl
0 # pl 2018-04-10 17:13
Jp na 50% bo się trochę cykasz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kapszuk
-5 # Kapszuk 2018-04-10 18:03
Nie bo uciekł i się zgłosił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JAN p.
+1 # JAN p. 2018-04-11 10:30
Cytuję kapszuk:
Jp na 50% jak ja uciekam policji to tylko smród z wydechwydechu woncha

NAUCH SIĘ POPRAWNEJ POLSZCZYZNY ( NIE WONCHA TYLKO WĄCHA BUCU)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kuba
-4 # Kuba 2018-04-10 21:05
Dajcie chłopakowi spokój... jeszcze jest młodym, niedoświadczony m kierowcą, musi poćwiczyć, najlepiej nocą na sucho wchodzenie w zakręty, i musi znać Lubaczów jak własną kieszeń, każdą dziurę, każdy zakamarek, musi nauczyć się panować nad emocjami.

Dzięki Bogu że nikogo na tym chodniku nie było.

25 lat wstecz.... to były piękne czasy... brak kamer w mieście... tylko 2 nocne patrole ciągle zmęczone pracą między 1:00 - 4:00, no i ciągle ten niesforny ford sierra 2.0B na gaźniku nie dawał pospać...
ale zawsze na trzeźwo... dla zabawy... dla frajdy... poprostu tak...Vento nie miało szans.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mmmmm
0 # mmmmm 2018-04-11 11:18
BURACTWO niech sobie po pijaku swoimi bocznymi dróżkami jeździ a nie buja...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |