Zmarł Krzysztof Krzemiński – wieloletni działacz oraz prezes OSP w Cieszanowie. Miał 54 lata

26 listopada w wieku 54 lat zmarł Krzysztof Krzemiński, długoletni działacz oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszanowie.

Śp. druh Krzysztof Krzemiński wstąpił do MOP działającej przy OSP Cieszanów w 1983 r. a od 1985r. stał się członkiem czynnym OSP w Cieszanowie. Od początku działalności aktywnie uczestniczył w życiu jednostki, uczestnicząc w ćwiczeniach, kursach, zbiórkach, zebraniach, akcjach ratowniczo -gaśniczych oraz zawodach sportowo - pożarniczych. Brał czynny udział w uroczystościach patriotyczno - religijnych. Cieszył się nienaganną opinią wśród członków OSP i społeczeństwa. W latach 1987-1991 oraz 2007-2011 pełnił funkcję członka Zarządu OSP w Cieszanowie, w latach 1999- 2007 oraz 2011-2021 funkcję Prezesa Zarządu OSP w Cieszanowie. Śp. druh Krzysztof pełnił również różne funkcje w Zarządzie Miejsko-Gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Cieszanowie. Pełnił w nim funkcję min. Komendanta M/G Związku OSP RP.

- Swoje obowiązki wykonywał bardzo sumiennie, uczestnicząc w pracach społecznych na rzecz własnej OSP i lokalnej  społeczności. To dzięki jego staraniom oraz ogromnej wiedzy i zaangażowaniu nasza jednostka wzbogaciła się w najnowocześniejszy sprzęt min. ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania. Zawsze opanowany, cierpliwy, stateczny, bezkonfliktowy, rzeczowy. Zawsze starał się łagodzić  wszelkie nieporozumienia. Swoją pasją do cieszanowskiej straży zaraził swoje dzieci, córkę Dominikę  oraz syna Waldemara który działa w naszych szeregach. – przypomina OSP w Cieszanowie

Za swoją postawę nagradzany i odznaczany min.: Odznaką Wzorowy Strażak, Za Wysługę lat - 35 lecie, Brązowym, Srebrnym oraz Złotym  Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 listopada (środa) 2023r. i rozpoczną się o godzinie 13.00 Mszą świętą w Kościele pw. św. Wojciecha w Cieszanowie.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia