W gminie Horyniec-Zdrój chcą zmienić nazwę miejscowości

Kadr z sesji Rady Gminy Horyniec-Zdrój z dnia 31.03.2022 r.Kadr z sesji Rady Gminy Horyniec-Zdrój z dnia 31.03.2022 r.

Nie „Puchacze, przysiółek wsi Podemszczyzna”, a po prostu „Puchacze, wieś”. 31 marca Rada Gminy Horyniec-Zdrój uchwaliła uchwałę zgodnie z którą wkrótce przeprowadzone zostaną konsultacje w sprawie zmiany nazwy wsi Puchacze.

Choć to tylko formalność to włodarze w gminie Horyniec-Zdrój mają wiele pracy do wykonania. Chodzi o zmianę nazwy miejscowości Puchacze. Według Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oficjalnie figuruje nazwa: "Puchacze, przysiołek wsi Podemszczyzna". Jednak mieszkańcy używają nazwy "Puchacze, wieś". Co więcej, właśnie pod tak brzmiącą nazwą są zameldowani, taka nazwa widnieje też na dowodach osobistych, aktach własności nieruchomości, aktach urodzenia, księgach stanu cywilnego, dowodach rejestracyjnych, prawach jazdach i wszystkich innych dokumentach urzędowych, w tym w ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostę.

Dlatego też chcąc doprowadzić do zgodności nazw powszechnie używanych i zapisanych we wszystkich dokumentach urzędowych, a nazwami figurującymi w urzędowym wykazie nazw miejscowości konieczne jest podjęcie takiej uchwały.

22 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Puchaczach odbędzie spotkanie konsultacyjnej, której przewodniczył będzie wójt gminy Horyniec-Zdrój.

MAG, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane