Wpadli piraci drogowi. Rekordzista w terenie zabudowanym pędził 111 km/h

fot. archiwum KPP Lubaczówfot. archiwum KPP Lubaczów

W przeciągu ostatnich trzech dni lubaczowska drogówka, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, zatrzymała dwóm kierowcom prawa jazdy. Rekordzista jechał mercedesem z prędkością 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wobec jednego kierowcy policjanci wystąpili z wnioskiem o przedłużenie okresu cofnięcia uprawnień do 6 miesięcy.

W niedzielę przed godz. 2 w nocy w Lubaczowie, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Jak się okazało, 34-letniemu mieszkańcowi Lubaczowa, w maju br. zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Wobec mężczyzny policjanci wystąpili do starosty o przedłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W poniedziałek przed godz. 8, także w Lubaczowie, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego lubaczowskiej komendy zauważyli opla jadącego z dużą prędkością. Policyjny przyrząd do pomiaru prędkości wskazał 104 km/h. Po zatrzymaniu rozpędzonego auta okazało się, że za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec Horyńca-Zdroju.

We wtorek wieczorem w Wólce Krowickiej, funkcjonariusze kontrolujący prędkość zatrzymali kierowcę mercedesa. 30-letni obywatel Ukrainy pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 111 km/h. To o 61km/h więcej, niż przewidują przepisy.

Obaj kierowcy stracili swoje prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatem i 10 punktami karnymi. Przez najbliższe 3 miesiące kierowcy ci mają zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają: Jeżeli kierowca straci prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym na okres 3 miesięcy i w ciągu tego okresu zostanie zatrzymany, będzie miał przedłużony okres cofnięcia uprawnień do 6 miesięcy. Kolejna jazda autem bez prawa jazdy będzie skutkować całkowitym cofnięciem uprawnień.

Źródło: KPP Lubaczów

Komentarze   

Bot 24/7
-8 # Bot 24/7 2018-06-06 11:37
Szkoda tylko, że te ich radary nie spełniają norm określonych w przepisach. Co ciekawe, nowe radary, które już zostały kupione przez policję, ale jeszcze ich nie ma drogach - również Tych norm nie spełniają!
Polecam wideo np. Pana Emila Rau, który pokazuje, jak przystanek autobusowy (tak, przystanek autobusowy!!) pędzi ponad 65km/h !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
-1 # mieszkaniec 2018-06-06 14:57
HAhahaha Polecam wziąć duży rozbieg i pier...ć tzw. "barana" w ścianę........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Znafca
-3 # Znafca 2018-06-06 18:57
Skąd to poruszenie ? Te radary to najzwyklejsze dalmierze, a mierzona (a raczej obliczona) prędkość wynika jedynie z tego jak szybko policjant machnie ręką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.