Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

Featured

Nowi kaprale w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej

fot. BiOSGfot. BiOSG

Dzisiaj w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów. Stopień kaprala otrzymało 18 funkcjonariuszy BiOSG.

Uroczystość odbyła się sali tradycji. Akty mianowania na stopień kaprala wręczył w obecności kadry kierowniczej Komendant Oddziału płk SG dr Piotr Patla.

Nowo mianowani podoficerowi do służby zostali przyjęci w październiku ubiegłego roku.  W piątek 3 czerwca wrócili z ponad półrocznego szkolenia, które odbyli w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Aby otrzymać stopień kaprala wszyscy musieli zaliczyć egzaminy i odbyć praktyki na granicy. W 18 osobowej grupie kaprali jest jedna kobieta. Od jutra wszyscy rozpoczną służbę w bezpośredniej ochronie granicy – 14 osób trafi  na placówki z przejściami granicznymi a 4 osoby na placówki ochraniające zielona granicę.

W tym roku w szeregi Bieszczadzkiego OSG  wstąpiło już 20 osób a do końca roku planuje się jeszcze przyjąć dodatkowo 70 osób.

http://bieszczadzki.strazgraniczna.pl/dokumenty/zalaczniki/14/14-94796.jpg

fot. BiOSG

http://bieszczadzki.strazgraniczna.pl/dokumenty/zalaczniki/14/14-94799.jpg

fot. BiOSG

http://bieszczadzki.strazgraniczna.pl/dokumenty/zalaczniki/14/14-94801.jpg

fot. BiOSG

Źródło: BiOSG

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0
Imię
Co z światłowodem? Miał być skończony 31 Lipiec 2015. Mamy już 2016. Dowiedzcie się coś!
0

10000 Pozostało znaków