Ruszyła infolinia programu „Rodzina 500 plus”

Dla osób, które zainteresowane są programem „Rodzina 500 Plus” Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie uruchomił infolinię 800 100 990.

Rozpoczęcie przyjmowania wniosków ma ruszyć 1 kwietnia. Do tego czasu osoby zainteresowane mogą mieć wiele pytań związanych z programem. Jego wersje zmieniały się kilkakrotnie. Chcąc rozwiać wątpliwości rodziców została uruchomiona infolinia 800 100 990, za której pośrednictwem pracownicy będą udzielać informacji z zakresu ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Informacje będą udzielane w godzinach pracy instytucji (od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30, we wtorki od 8:00 do 16:00).

Program „Rodzina 500 Plus” to nieopodatkowane wsparcie finansowe w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko. Rodziny o niskich dochodach otrzymają dotację także na pierwsze lub jedyne dziecko. Świadczenie wychowawcze to wsparcie długofalowe.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronach internetowych: www.rzeszow.uw.gov.pl/rodzina-500-plus i www.program500plus.pl.

Źródło: lubaczow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.