Nowy ksiądz w parafii pw. św. Stanisława w Lubaczowie

W pierwszą sobotę czerwca (03.06) w zamojskiej katedrze ks. Artur Łakomy (pierwszy z prawej) przyjął święcenia kapłańskie. fot. Katolickie Radio ZamośćW pierwszą sobotę czerwca (03.06) w zamojskiej katedrze ks. Artur Łakomy (pierwszy z prawej) przyjął święcenia kapłańskie. fot. Katolickie Radio Zamość

Parafia pw. sw. Stanisława w Lubaczowie będzie mieć nowego księdza. W sobotę w zamojskiej katedrze ks. Artur Łakomy przyjął święcenie kapłańskie.

W pierwszą sobotę czerwca (03.06) w zamojskiej katedrze dwóch diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Udzielił ich biskup diecezjalny Marian Rojek.

Nowo wyświęceni kapłani to: ks. Michał Kot z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim oraz ks. Artur Łakomy z parafii pw. św. Stanisława w Lubaczowie. W tym ważnym dla nich momencie towarzyszyli im: wspólnota seminarium duchownego, duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, rodziny oraz przyjaciele i przedstawiciele rodzinnych parafii.

Wyjątkowym momentem podczas liturgii był obrzęd misyjnego błogosławieństwa, którego po komunii świętej bp Marian Rojek udzielił ks. Michałowi Maciołkowi, który po formacji w Centrum Misyjnym rozpocznie misyjną posługę w Ekwadorze. Warto nadmienić, że ks. Michał pochodzi z Dachnowa.

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej ks. Artur Łakomy i ks. Michał Kot w rodzinnych parafiach odprawią swoje Msze święte prymicyjne. Już 26 czerwca otrzymają nominacje na swoje pierwsze parafie, w których posługę rozpoczną w drugiej połowie sierpnia.

Źródło: Diecezja Zamojsko-Lubaczowska, Katolickie Radio Zamość

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.