Gmina Lubaczów uhonorowana za "Rewitalizację Roku"

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

Gmina Lubaczów została wyróżniona statuetką Podkarpackiej Nagrody Samorządowej "Rewitalizacja Roku" za modernizację Stacji Basznia, Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach oraz Stacji Obserwatorium.

Jak już informowaliśmy, W Rzeszowie samorządowcy z całego województwa świętowali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W trakcie wydarzenia wręczono nagrody dla samorządowców z powiatu lubaczowskiego. Obchody były także okazję do wręczenia nagród Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.

Kapituła konkursowa oceniła 70 samorządów, wyłaniając najlepsze gminy, miasta i powiaty. Samorządy startowały również w kategoriach specjalnych m.in. Inwestycja Roku, Rewitalizacja Roku, Samorząd Przyjazny Rodzinie, Opieka Senioralna I Wczesnoszkolna, Dziedzictwo Kulturowe, Ekologiczna Gmina, Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom, Sport, Turystyka, Rekreacja.

Gmina Lubaczów została doceniona w kategorii Rewitalizacja Roku za obiekty pokolejowe poddane modernizacji (Stacja Basznia – galeria kolejnictwa, Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach, Stacja Obserwatorium). Tamtejszy samorząd reprezentowali Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel oraz Przewodniczący Rady Gminy- Roman Cozac. Wójt odebrał nagrodę z rąk Wojewody Podkarpackiego – Ewy Leniart, Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla, Kuratora Konkursu i Prezesa Centrum Promocji Biznesu- Pawła Zająca oraz Prezes Zarządu Przyjazna Polska – Joanny Winiarskiej-Falfus.

Jeżeli jeszcze nie byliście w tych miejscach to polecamy. Zobaczcie fotorelację z otwarcia Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach. 

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

Komentarze   

Jacek
-3 # Jacek 2023-06-01 06:48
Gratulacje dla wójta Kapla i rady gminy .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
0 # one 2023-06-02 23:06
gratulacje??... za ten wybryk ??...powinno byc napietnowanie za głupie rozporzadzanie pieniedzmi podatników
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.