W niedzielę pielgrzymka samorządowców do Lubaczowa [ZAPOWIEDŹ]

fot. Mateusz Romankiewicz, Biuro Prasowe UMWPfot. Mateusz Romankiewicz, Biuro Prasowe UMWP

Już po raz czternasty samorządowcy z województwa podkarpackiego i lubelskiego w niedzielę 7 maja przybędą do Lubaczowa na doroczną pielgrzymkę Samorządów Terytorialnych połączoną z uroczystościami Odpustowymi ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej.

W tym roku uroczystości rozpoczną się o godz. 12:00 mszą św. koncelebrowaną w intencji samorządowców oraz o pokój na Ukrainie pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Józefa Michalika - Biskupa Seniora Archidiecezji Przemyskiej. Po Komunii św. w imieniu samorządowców Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl odczyta akt zawierzenia "małych ojczyzn" Matce Bożej Łaskawej. W programie jest też procesja eucharystyczna z feretronem Najświętszej Maryi Panny Łaskawej oraz złożenie kwiatów na grobie ks. Kard. Władysława Rubina, bp Jana Nowickiego i bp Marian Rechowicza.  Na koniec w podziemiach konkatedry zaplanowano zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie.

 

Komentarze   

Ljhdyh
+2 # Ljhdyh 2023-05-03 20:20
To co powiedzial dzis Miedwiedew to hanba. Bandyta który oficjalnie namawia do zabójstwa prezydenta Ukrainy. Swolocz. Norymberga czeka batanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
0 # one 2023-05-07 22:36
czyli PIS z z najbiedniejszyc h województw powinno na kolanach przepraszac społeczeństwo za swoje niegodne uczynki....bard zo popieram iw końcu niech złodzieje pisowscy uderza sie w piers...i przeprosza na kolanach za złodziejstwo i przekręty!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia