Akurat i Brodka zagrają na CieszFanów Festiwal 2023

Akurat wystąpi na CFF 2023.Akurat wystąpi na CFF 2023.

Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy w sierpniu wystąpią na CieszFanów Festiwal. Będą to: Lech Janerka, Brodka, Illusion oraz Akurat. 

LECH JANERKA

Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków ostatniego półwiecza, a przy tym poeta pięknie i oryginalnie obracający słowem. Jego piosenki towarzyszyły najpierw pokoleniu stanu wojennego, a w kolejnych dziesięcioleciach do grona jego wielbicieli przybywały kolejne roczniki. Dziś jest postacią wręcz pomnikową, otoczoną szacunkiem i niezwykłą estymą zarówno przez fanów, jak i muzyków. Rzadko występuje na festiwalach, ale dał się namówić na przyjazd do Cieszanowa.

BRODKA

W zeszłym roku wydała świetną płytę „Sadza” i za nią zgarnęła dwie statuetki Fryderyka w kategoriach „muzyka alternatywna” i „teledysk”. Dwie różne dziedziny sztuki, ale to dla Moniki Brodki niestraszne, bo jest artystką wszechstronną - pisze piosenki, reżyseruje swoje teledyski, projektuje ubrania, ale także prowadziła audycję radiową, próbowała swoich siła na planie filmowym.

ILLUSION

Trzydzieści lat temu wygrali pierwszą edycję popularnego w połowie lat 90. konkursu Marlboro Rock In i od tego zaczęła się ich kariera. Ich ciężkie i mroczne riffy połączone z bezpośrednimi i społecznie zaangażowanymi tekstami Tomka „Lipy” Lipnickiego stworzyły nową jakość na scenie ciężkiego grania w naszym kraju. Do dziś są jedną z najlepszych koncertowych załóg w historii polskiego rocka.

AKURAT

W ich piosenkach słychać rocka, ska, reggae, funk, electro i popowe melodie, a w instrumentarium mają dęciaki i gitary. W pierwszym dziesięcioleciu tego wieku byli gwiazdą i ulubieńcami studentów stając się fenomenem juwenaliów. Po latach ich piosenki wciąż brzmią świeżo i świetnie sprawdzają się na koncertach.

Przypominamy, że podczas tegorocznego festiwal w Cieszanowie wystąpią też:

Dezerter, Hunter, Słoń, Cool Kids Of Death, Strachy Na Lachy, Majka Jeżowska, Spięty, Frontside, Izzy And The Black Trees, Gooral, Dirty Shirt, Nanga, Proletaryat, Renata Przemyk, Mery Spolsky, Kirszenbaum.

DNI KOBIET

- Po raz pierwszy w historii polskich letnich festiwali cały dzień na scenie głównej zostanie zadedykowany kobietom. Postanowiliśmy, że będzie to drugi dzień festiwalu, czyli 18 sierpnia.  Tego dnia na dużej scenie wystąpią Brodka, Renata Przemyk, Majka Jeżowska, Nanga, Izzy and The Black Trees, Mery Spolsky. Mamy jeszcze jedno wolne miejsce, ale tego wykonawcę ogłosimy w późniejszym terminie. Podobnie jak dokładną rozpiskę godzinową. - informują organizatorzy

Podczas CieszFanów Festiwal bardzo wiele działań będzie związanych z kobietami. W strefie City NGO odbędą się warsztaty, panele, spotkania na tematy związane z równouprawnieniem, językiem przemocowym. Odbędzie się Kongres NGO Forum „Razem” i zjadą przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji pozarządowych, a jednym z tematów będzie „Liderstwo kobiet. Wspieranie organizacji zarządzanych przez kobiety” i ma dotyczyć głównie kobiet stojących na czele tych organizacji.

Podczas CieszFanów Festiwal 2023 odbędą się warsztaty Lucciola Ladies Rock Camp prowadzone przez Ewę Langer i doświadczone nauczycielki. Finałem będzie koncert powstałych podczas campu zespołów na malej scenie festiwalu.

KARNETY…

…są wciąż dostępne. Trzecia pula jest w cenie 300 zł i ta cena będzie obowiązywać aż do wyczerpania tej puli. Potem zostaną podwyższone do 350 zł, a przed festiwalem będzie można je nabyć już na miejscu za 400 zł.

Osobne ceny są dla dzieci od 11 do 16 roku życia. Dla nich można karnety można nabyć za połowę ceny karnetu dla dorosłych. Natomiast dzieci do 10 roku życia wchodzą za darmo!

Będą też dostępne bilety jednodniowe zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ale dopiero w maju. O cenach oczywiście powiadomimy.

Karnety dostępne na stronach:

E-BILET: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/ciesz-fanow-festiwal?fbclid=IwAR3vg8RsYdXfnvWIkQJNG-u0PJyXwzwU80PWvspIFIpI3-g3mJ_beaGgZuc

BILETY24: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1127-cieszfanow-festiwal-2023-83506?id=446371&fbclid=IwAR3aYjR8rHqVEF-qLOdfvMmJFjTSu513nJDa7cSgN_2a8qspvMD1Nhj0TdE

CieszFanów Festiwal odbędzie się w dniach 17 - 19 sierpnia.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

CieszFanów Festiwal - tak było na poprzednich edycjach

CIESZFANÓW FESTIWAL - TAK BYŁO NA POPRZEDNICH EDYCJACH

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.