Kolędowanie w łukawieckim sanktuarium [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Wielkie Oczyfot. Gmina Wielkie Oczy

Cztery zespoły działające na terenie gminy Wielkie Oczy spotkały się niedzielę 16 stycznia w kościele pw. NMP Królowej Polski w Łukawcu by wspólnie pokolędować.

Jako pierwsza wystąpiła grupa składająca się z trzech gitarzystów i młodej wokalistki, której głos idealnie pasował do prezentowanego repertuaru. Zespół w składzie: Anna Jacyk (wokal), Wiesław Pazowski (gitara, flet, trąbka), Krzysztof Michalik (gitara), Jan Kuchta (gitara basowa) wykonał cztery utwory: „Lulaj Go Matko lulaj”, „Zaśnij Dziecino”, „Gdy się Chrystus rodzi” i „Przysiadło słonko na Jezusa żłobie”.

Następny zespół, który zaprezentował się w trakcie koncertu działa przy Centrum Kultury w Wielkich Oczach. Muzycy wzięli na warsztat trzy tradycyjne kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Tryumfy Króla Niebieskiego” i „Złota Jerozolima i biedne Betlejem” dostosowując ich aranże do utworów świątecznych i pastorałek nieco rzadziej spotykanych: „Jak w Betlejem”, „Feliz navidad”, „Kolęda o ludzkim zrozumieniu”, i „Jasna kolęda”. Zespół wystąpił w składzie: Marzena Mroczkowska (klawisze, wokal), Klaudia Strojna (wokal), Wiesław Pazowski (gitara, gitara basowa), Krzysztof Michalik (gitara), Anna Puzyr-Kisz (skrzypce), Leonard Stępień (djembe).

Katarzynki – to dobrze wszystkim znany zespół działający pod egidą pani Doroty Wróbel. Z nowym akordeonistą, ale z niezmienną od początku powstania energią panie i panowie z Łukawca zadbali o nawiązanie do tradycji. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pastorałki, których młodsze pokolenie raczej nie pamięta, a to nieco starsze miało okazję by je sobie przypomnieć. Grupa wykonała: „Stała nam się dziś nowina”, „Płacze Jezus mały”, „Dzieciątko się narodziło”, „Nad Betlejem” i „Przylecieli tak śliczni Anieli”. Skład zespołu: Stanisława Kawalerska, Maria Kociołek, Józefa Kolano, Janina Lada, Bronisława Klus, Stanisława Szałańska, Katarzyna Strojna, Andrzej Maź, Józef Sycz, Stanisław Frankowski (akordeon).

Na zakończenie koncertu z repertuarem dobrze wszystkim znanych kolęd wystąpiła kapela ludowa OdNowa, którą wokalnie wsparła Ania Jacyk. Kapela wykonała sześć utworów: „Do szopy hej pasterze”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Z narodzenia Pana”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pastuszkowie bracia mili” i „Gore gwiazda Jezusowi”. Skład kapeli: Władysław Strojny (skrzypce, wokal), Stanisław Frankowski (akordeon), Krzysztof Michalik (gitara), Anna Puzyr-Kisz (skrzypce, wokal), Anna Jacyk (wokal), Kamil Staromiejski (akordeon, gitara basowa, wokal), Wiesław Pazowski (trąbka, gitara basowa, wokal), Jan Kuchta (trąbka, klarnet), Wojciech Kułakowski (perkusja).

Ponad godzinne muzyczne spotkanie było wyjątkowe z kilku względów. Po pierwsze repertuar był tak szeroki, że każdy w nim mógł znaleźć coś dla siebie. Po drugie koncert łączył różne style muzyczne – od refleksyjnego grania po biesiadne kolędy z przytupem. Po trzecie – zespoły oprócz samego kolędowania zadbały także o rodzinną atmosferę. Widać to było m.in. w połączeniu składów. Muzycy z jednej grupy wspomagali inną, dzięki czemu czuć było wzajemną życzliwość. - podsumowuje Urząd Gminy w Wielkich Oczach

Zdjęcia: Gmina Wielkie Oczy

dsc_0023.jpgdsc_0042.jpgdsc_0079.jpgdsc_0129.jpgdsc_0153.jpgdsc_0241.jpgdsc_0256.jpgdsc_0277.jpgdsc_0300.jpgdsc_0318.jpgdsc_0324.jpgdsc_0356.jpg

Źródło: wielkieoczy.info.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane