W najbliższą niedzielę w Kresowej Osadzie zespół After Party i wiele innych atrakcji

Koncert zespołu After Party, mini ZOO, grillowanie, przejazdy bryczką, warsztaty rzemieślnicze, biesiada i tańce to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na nas w niedzielę 11 maja w Kresowej Osadzie.

W niedzielę w Baszni Dolnej w Kresowej Osadzie odbędzie się impreza pod tytułem „Piknik rodzinny”. Gwiazdą wieczoru ma być zespół „After Party” twórcy takich hitów jak „Bujaj się” czy „Tylko ona jedyna”.

 Więcej informacji na plakacie:

Kresowa Osada w Baszni Dolnej to wioska tematyczna, która przenosi w przeszłość. Odwołuje się do wielokulturowości dawnych Kresów Rzeczypospolitej, oferując możliwośc ciekawego spędzenia wolnego czasu. To idealne miejsce dla miłośników historii, tradycyjnego jadła i aktywnej turystyki w otoczeniu naturalnej przyrody.

Budowę Kresowej Osady zakończono w 2013 roku, a kilka miesięcy później, dzięki głosom wielu internautów, obiekt wybrano „Unijną Perłą Podkarpacia”. To zasługa doskonałego przedstawienia pamięci o dziedzictwie kulturowym Ziemi Lubaczowskiej – Kresowej Krainy.

Kresowa Osada składa się z kilku tematycznych obiektów. W odtworzonym dworku ziemiańskim jest secesyjna restauracja, w której można posmakować tradycyjnych potrwa kuchni kresowej. Tu także, do dyspozycji gości są pokoje i w pełni wyposażona sala konferencyjna. To doskonałe miejsce na organizację wesel, przyjęć, konferencji czy bankietów.

Na smakoszy galicyjskich tradycji gastronomicznych czeka z kolei dawna karczma wiejska, w której posmakowac można Kresowego Jadła. W multimedialnym muzeum – Galerii Lokalnej Historii - prezentowana jest ekspozycja dotycząca wypraw hetmana Sobieskiego na czambuły tatarskie oraz wirtualna przebieralnia w stroje z tamtej epoki. Turyści znajdą tu także ciekawostki i eksponaty z dziejów huty szkła kryształowego, zlokalizowanej w pobliskiej Hucie Kryształowej.

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

zigi
+1 # zigi 2014-05-09 15:50
Projekt ''Kresowa osada'' powoli zamienia się w SKR OBSZA 2
Jadzia
+1 # Jadzia 2014-05-10 19:13
Chyba bardziej SKR BASZNIA :D
jan
+2 # jan 2014-05-11 22:12
tylko po co to 10 zł.
krzysiek
+2 # krzysiek 2014-05-11 22:42
kresowa klapa
Jacenty
-1 # Jacenty 2014-05-11 23:10
Wybudowali za unijne pieniądze a teraz prywaciarz kasę zbija to chore w tym kraju.
zigi
-1 # zigi 2014-05-12 10:35
Panie Wójcie zacytuje tytuł piosenki ''bujaj się'' sam za dychę ,wydałeś z podatków na ten projekt kupę forsy od mieszkańców

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane