Znamy wyniki VI Przeglądu Zespołów Kolędniczych HERODY 2014:

26 stycznia br. na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych ?Herody?. Najlepsze okazały się zespoły z Krowicy Samej, Opaki oraz Załuża.

Przegląd na trwale wpisał się już w kalendarz kulturalnych imprez miasta, gminy i powiatu Lubaczów. W tym roku odbył się już po raz szósty. Celem imprezy jest prezentacja zachowanej tradycji ludowej ?herodów? ziemi lubaczowskiej, inspirowanie młodego pokolenia do kultywowania i rozwijania obyczajów ludowych, a także poznawania tradycji literackich i teatralnych, poszukiwanie nowych form wyrazu dla przedstawień religijnych, promocja działań profilaktycznych, których głównym przesłaniem jest przeciwdziałanie uzależnieniom. Organizatorem przeglądu jest parafia konkatedralna w Lubaczowie, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie oraz Fundacja ?Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II? w Lubaczowie, współorganizatorem zaś Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Wyniki VI Przeglądu Zespołów Kolędniczych HERODY 2014:
Jury w składzie Krystyna Czura, Edyta Świstowicz - Mazur, Grzegorz Górecki postanowiło przyznać następujące nagrody:
I miejsce: Zespół działający przy Szkole Podstawowej w Krowicy Samej "Gwiazdki"
II miejsce: Zespół Kolędniczy działający przy bibliotece i swietlicy w Opace
III miejsce: Grupa "Herody" przy Szkole Podstawowej w Załużu

Wyróżnienie: Grupa działająca przy parafi św. Karola Boromeusza w Lubaczowie oraz Teatrzyk Żywego Słowa działający przy fili GBP w Załużu.
Nagroda publiczności: Zespół "Gwiazdki" z Krowicy Samej

Źródło: MDK Lubaczów, zycie.pl/fot: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

{flike}

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Koleżanka
+2 # Koleżanka 2014-01-27 14:13
Osobiscie bardziej podobal mi sie wystep ,, teatrzyku zywego slowa z Zaluza, bardzo pomyslowy, zabawny i interesujacy pokaz:) wybitnie dobra gra aktorska , bardzo doba dykcja i ladne stroje. Pozdrawiam mlodych aktorow :)
Monika
+1 # Monika 2014-01-27 16:56
Też jestem tego zdania, że teatrzyk z biblioteki był lepszy od szkoły. Szkoła miała znany już scenariusz, gra aktorska nie powalała i mało było pomysłowości. Biblioteka jednak miała wiele własnych pomysłów i pomimo braku muzyki, która nie zadziałała, aktorzy super sobie poradzli.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane