fot. GOKSiT Horyniec-Zdrój
Wysokie, kolorowe i pełne symboliki – takie były palmy wielkanocne przygotowane przez mieszkańców gminy Horyniec-Zdrój. Konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki po raz kolejny pokazał, że lokalne tradycje wciąż są żywe i pielęgnowane przez kolejne pokolenia.
Do rywalizacji zgłoszono wiele starannie wykonanych palm, które wyróżniały się nie tylko rozmiarem, ale także dbałością o detale i nawiązaniem do wielkanocnej symboliki. Każda z prac była efektem zaangażowania i wspólnej pracy – zarówno kół gospodyń wiejskich, jak i dzieci, młodzieży oraz seniorów.
Najwyżej oceniona została palma przygotowana przez KGW Horyniec-Zdrój, które zajęło pierwsze miejsce. Drugie miejsce przyznano NSO-L Ostoja Podemszczyzna, a trzecie KGW i Seniorom z Nowego Brusna. Wyróżnienia trafiły do klasy IV B ZSiPO Horyniec-Zdrój wraz z wychowawcą Barbarą Jóźwik-Przednowek oraz Seniorów z Gminy Horyniec-Zdrój.
Organizatorzy podkreślają, że w tym konkursie nie chodziło wyłącznie o rywalizację. Najważniejsze było wspólne działanie, podtrzymywanie tradycji Niedzieli Palmowej oraz budowanie lokalnej tożsamości. Dlatego nagrody przewidziano dla wszystkich uczestników, niezależnie od zajętego miejsca.
Palmy można odebrać w Kościele Zdrojowym, jednak część z nich pozostanie tam na czas Świąt Wielkanocnych i zostanie włączona do zbiorów parafii. Z uczestnikami, którzy przekazali swoje prace, organizatorzy będą kontaktować się w najbliższych dniach w sprawie odbioru nagród.
Prace oceniała komisja w składzie: o. Bogdan Klóska – proboszcz parafii w Horyńcu-Zdroju, Robert Serkis – wójt gminy Horyniec-Zdrój oraz artysta ludowy Józef Lewkowicz.
Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję wydarzenia i zachęcają do udziału w przyszłym roku.
Zobaczcie zdjęcia fot. GOKSiT Horyniec-Zdrój

