Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

Featured

Jutro otwarcie Centrum Koncertowo-Wystawienniczego w Cieszanowie

W sobotę 14 listopada o godzinie 11:00 odbędzie się w Cieszanowie oficjalne otwarcie Centrum Koncertowo-Wystawienniczego w dawnej cerkwi greckokatolickiej. Świątynia ta stanie się swoistą galerią sztuki Grzegorza Kuźniewicza, najwybitniejszego z kamieniarzy bruśnieńskich.

Kuźniewicz oprócz rzeźby praktykował też malarstwo, pokrył polichromią nieistniejącą już cerkiew w Starym Bruśnie i w Cieszanowie, która została teraz poddana renowacji. W cieszanowskim Centrum zostanie też odsłonięta specjalna wystawa poświęcona kamieniarstwu i Kuźniewiczowi.

Kolejnym punktem programu będzie dość niezwykła inicjatywa, z inspiracji Stowarzyszenia Folkowisko, którą będzie sesja popularnonaukowa, podczas której organizacje społeczne, zajmujące się renowacją kamieniarki bruśnieńskiej przedstawią swoje dokonania i plany na tym polu w powiecie lubaczowskim.

Program uroczystości (kliknij aby powiększyć):

http://horyniec.info/wp-content/uploads/2015/11/Afisz-cerkiew-1f.gif

{flike}

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków