fot. MDK Lubaczów
W środę, 17 grudnia, w Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie rozstrzygnięto XVI edycję Konkursu „Świąteczny Dom” Boże Narodzenie 2025. Laureatów poznano podczas otwarcia wystawy pokonkursowej połączonego z wręczeniem nagród.
Do konkursu zgłoszono prace wykonane przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe w kategoriach: szopka, stroik oraz ozdoba świąteczna. Wszystkie prace oceniane były pod kątem nawiązania do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, samodzielności i staranności wykonania, pomysłowości i oryginalności oraz wyrazu artystycznego.
W skład jury weszli: Janusz Szpyt – artysta malarz, Piotr Kisała – instruktor plastyki w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach oraz Teresa Purgal – pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleszycach, rękodzielniczka i folklorystka.
Po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych prac komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.
Kategoria: szopka
I miejsce – Marcel Jaskulecki, Zespół Szkół w Lubaczowie „Internat”
II miejsce – Anna Kawalerska
III miejsca nie przyznano
Wyróżnienia – Anna Krasulak, Laura Litwin, Maja Furgała, Lena Litwin
Kategoria: stroik i ozdoba świąteczna
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Starych Oleszycach, Tymoteusz Pamuła, Wiktoria Pietryszyn
II miejsce – Justyna Mazurek, Patrycja Oraczko, Bernata Frant
III miejsce – Mikołaj Sycz, Janusz Wermiński, Ewa i Ignacy Furgała
Wyróżnienia – Mateusz Sopel, Wojciech Kubiszyn, Mikołaj Furgała, Nina Kalmuk, Anna Wilusz, Kinga Kurak, Katarzyna Osiowy
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowane przez Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie. Organizatorzy oraz jury dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a opiekunom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie prac.
Zobaczcie zdjęcia fot. MDK Lubaczów

