Featured

Staropolska gęś z Niemstowa z tytułem najlepszej potrawy podkarpackiej

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyło się wydarzenie „Gęsina i młode wina na świętego Marcina”, które jak co roku przyciągnęło wielu miłośników lokalnych smaków i tradycji. Spotkanie stało się okazją do promocji podkarpackiej gęsiny oraz młodych win, idealnie komponujących się z regionalnymi potrawami.

Na odwiedzających czekały degustacje dań z gęsiny przygotowanych przez lokalnych producentów i Koła Gospodyń Wiejskich. Wśród stoisk królowały aromatyczne pieczenie, pasztety, zupy i nowoczesne wariacje na bazie tradycyjnych receptur.

Jednym z najważniejszych punktów programu był konkurs „Najlepszy produkt podkarpacki: potrawy z gęsiny”. Jury oceniało smak, aromat i kreatywność zgłoszonych dań. I miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Niemstowa, które zachwyciło staropolską pieczoną gęsią – daniem przygotowanym z dbałością o każdy szczegół i opartym na lokalnej tradycji kulinarnej.

Nagroda dla KGW Niemstów to duże wyróżnienie i potwierdzenie kunsztu gospodyń, które od lat dbają o zachowanie i promowanie dziedzictwa kulinarnego regionu.

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 13

10000 Pozostało znaków


NAJNOWSZE INFORMACJE

No More Articles

ZLUBACZOWA.PL - Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

e-mail: redakcja@zlubaczowa.pl
tel. 782 496 418

ZLUBACZOWA.PL - Lubaczowski portal informacyjny. Najważniejsze informacje i wiadomości z Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego.

Jesteśmy na Facebooku