Lwowska Orkiestra Kameralna ponownie wystąpi w Lubaczowie

fot. MDK Lubaczówfot. MDK Lubaczów

W środę 7 lutego w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie zagra Lwowska Orkiestra Kameralna.

Lwowska Orkiestra Kameralna Główny trzon orkiestry stanowi kwartet smyczkowy Melodia ze Lwowa, który wraz z uczniami Lwowskiej Akademii Muzycznej realizuje okolicznościowe projekty muzyczne. Kwartet Melodia założyli w 1992 roku absolwenci Konserwatorium Lwowskiego. Zespół brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach, m.in.: Virtuozy - Lwów (1994), Organum - Sumy (1994), Festiwal Muzyki Kameralnej - Szostka (1994), Festiwal im. H. Wieniawskiego - Szczawno (1995), Lesyna Osin - Kijów (1996), L'Onda Musicale - Salerno (2000), September Musicale in Cattedrale - Salerno (2000). Kwartet Melodia wystąpił także podczas wizyty prezydentów państw Europy Wschodniej we Lwowie. Koncertował w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech i Polsce. W latach 1994-1995, wraz ze znanym austriackim gitarzystą, Leo Vitoszynskim, odbył trasę koncertową po miastach Ukrainy. Od 2001 roku współpracuje z chórem Schola Cantorum Misericordis Christi z Białej Podlaskiej.

W Lubaczowie orkiestra wystąpi 7 lutego o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie MDK.

Dodajmy, że to będzie kolejny koncert Lwowskiej Orkiestry Kameralnej w Lubaczowie. Dokładnie rok temu ukraińscy artyści wystąpili w Miejskim Domu Kultury

 

Komentarze   

Kmicic
-6 # Kmicic 2024-02-06 10:27
Wspaniałe wydarzenie kulturalne w naszym Lubaczowie. Marzy mi się taki koncert w amfiteatrze , który ponoć ma być w starym parku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.