Wystartowała 45. Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju [ZDJĘCIA]

fot. Imagine Pictures Krystian Kłysewiczfot. Imagine Pictures Krystian Kłysewicz

W czwartek w Horyńcu-Zdroju rozpoczęła się 45. Biesiada Teatralna. W tegorocznej edycji na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpi 12 teatrów. Pierwsze występy już za nami.

"Biesiada Teatralna" jest spotkaniem amatorskich zespołów teatralnych małych form - teatrów dramatycznych, kabaretów, teatrów wizji i ruchu, poezji, monodramów - z całej Polski. Wszystkie rywalizować będą o główne nagrody: "Złoty Róg Myśliwski Króla Jana" i "Złotą Misę Borowiny". To jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza biesiada odbyła się w 1976 r.), który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem,  a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju  teatry amatorskie. Dodatkowym atutem jest profesjonalne jury – znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy prowadzą warsztaty i specjalistyczne konsultacje.

Gościem specjalnym i jednym z jurorów tegorocznej Biesiady Teatralnej jest Anna Seniuk.

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia Biesiady Teatralnej.

fot. Imagine Pictures Krystian Kłysewicz

Program 45. Biesiady Teatralnej

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.