Wyjątkowe jasełka w wykonaniu teatru „Rudniacy” [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W środę w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej odbyło się premierowe wykonanie przedstawienia „Jasełka 2024”. Jak co roku teatr „Rudniacy” przygotował nowy program artystyczny nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia.

Premiera każdego przedstawienia przygotowanego przez teatr „Rudniacy” odbywająca  się w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej, jest zawsze publicznym „przetarciem szlaku”. To tutaj pokonuje się pierwsze bariery,  pierwszą tremę, czy nawiązuje pierwszy kontakt z publicznością. 

Tak było i tym razem. Ponad stuosobowa  publiczność, którą tworzą mieszkańcy i pracownicy bardzo życzliwie przyjęła występ, a gromkie brawa na zakończenie były najlepszą nagrodą dla osób występujących w przedstawieniu.

- Ile wysiłku i zaangażowania potrzebnego jest na przygotowanie tego typu przedstawienia niech powie liczba prób poprzedzająca występ. Na przełomie ubiegłego i bieżącego roku tych prób było ponad 50, co pokazuje ogrom pracy jaką należy wykonać, aby przedstawienie doszło do skutku i cieszyło oko i serce widowni. Ten ciężar pracy i przygotowania biorą na siebie nasi pracownicy terapii i zarazem aktorzy występujący w przedstawieniu. W bieżącym roku tymi osobami są: Krzysztof Fus, Wiesław Łotecki, Anna Urbaniak, Marzena Muła  i Sławomir Gałas.  Mieszkańcy występujący w przedstawieniu: Jarosław Koszela, Hubert Szczurek, Emil Smugorzewski, Marian Kata, Marian Kałun, Tadeusz Dąbrowski, Piotr Oscyp, Władysław Guzik, Józef Granda, Piotr Miciński Józef Frączek, Józef Frączek, Mariusz Kochanowicz, Jarosław Ryczko, Andrzej Janiczek, Łukasz Tarutin, Paweł Świąc, Tomasz Ochalik.  – relacjonuje Wiesław Kudyba - Zastępca dyrektora DPSu w Rudzie Różanieckiej

Jak co roku teatr ze swoim programem występuje w zaprzyjaźnionych ośrodkach i parafiach, tak też jest i w bieżącym roku. A to plan występów na miesiąc styczeń:

  • 07-01-2024  występ w kościele w Rudzie Różanieckiej
  • 09-01-2024  występ w Dziennym Domu  Seniora w Chotylubiu godz. 10.00
  • 10-01-2024  występ  w Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie godz. 10.00
  • 14-01-2024  występ w kościele Św. Wojciecha w Cieszanowie, po mszy św. (po sumie)
  • 21-01-2024  występ w kościele w Narolu

W planie są również występy w ZOL Lubaczów, SDS Lipsko, DPS Krowica Lasowa.

Miłą niespodziankę naszym mieszkańcom sprawiły osoby należące do grupy Kolędniczej z Rudy Różanieckiej. W podziękowaniu za Jasełka, osoby należące do Grupy, zaprosiły do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Pomysł powstania Grupy wyszedł od Pana Franciszka Łoina, miejscowego organisty. W Rudzie do tej pory jest kultywowana tradycja kolędowania po domach przez grupy kolędnicze.

Grupę tworzą: Franciszek Łoin, Barbara Łoin, Zofia Obirek, Grażyna Ważna, Krystyna Wróbel, Alicja Matysiak, Krystyna Ważn, Anna Rogoża

Dzięki takim inicjatywom, kultywowanym do dnia dzisiejszego jest szansa, że tradycje Świąt Bożego Narodzenia przetrwają w środowisku jeszcze przez wiele lat.

Zobaczcie zdjęcia z premierowego przedstawienia:

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.