Laureat Konkursu Chopinowskiego wystąpi w Lubaczowie

W czwartek 12 października w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. K. Komendy w Lubaczowie wystąpi Krzysztof Książek - laureat III nagrody i nagrody specjalne za najlepsze wykonanie mazurków I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w 2018 roku.

To ważne wydarzenie muzyczne, ponieważ po raz pierwszy w Lubaczowie wystąpi laureat Konkursu Chopinowskiego – Krzysztof Książek.

Krzysztof Książek to półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) oraz laureat III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (2018).

Wielokrotnie nagradzany i doceniany za wykonawstwo muzyki Fryderyka Chopina i muzyki polskiej. Artysta występował na licznych festiwalach w kraju i zagranicą, m.in. na: Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, Festiwalu „Chopin i Jego Europa”, Festival Chopin à Paris, New Year Music Festival w Gstaad, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Koncertował w Europie, Afryce, Stanach Zjednocznych i Azji.

Występował pod batutą takich dyrygentów jak: Antoni Wit, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Strugała, Grzegorz Nowak, Václav Luks, Jose Maria Florencio, Yu Feng, George Tchitchinadze, Łukasz Borowicz, Ewa Strusińska.

Szeroki obszar muzycznych zainteresowań sytuuje go wśród najbardziej wszechstronnych artystów swojego pokolenia. Oprócz kanonu dzieł najznamienitszych kompozytorów sięga także po pozycje mniej znane (m.in. Koncert fortepianowy S. Wisłockiego, Rapsodia Symfoniczna na fortepian i orkiestrę Z. Stojowskiego, Wariacje na temat piosenki Dziecięcej E. von Dohnanyi’ego, czy Yellow River Piano Concerto). Nie stroni także od muzyki najnowszej (Koncert na fortepian i perkusję Z. Bargielskiego).

Dużą radość artysta czerpie z wykonawstwa muzyki na instrumentach historycznych, czego najlepszym dowodem obok współpracy z takimi zespołami jak Orkiestra XVIII wieku, Collegium 1704, czy {oh!} Orkiestra Historyczna, jest nagranie recitalu na kopii warszawskiego fortepianu Chopina – Buchholtza z ok. 1825 roku. Ważną część jego działalności stanowi muzyka kameralna, której uczył się pod kierunkiem prof. Kai Danczowskiej, prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i dr hab. Sławomira Cierpika. Razem z żoną Agnieszką Zahaczewską-Książek współtworzy Książek Piano Duo. Zespół zdobył I nagrodę II Międzynarodowego konkursu Muzyki Polskiej w Rzeszowie (2021). Na stałe współpracuje ze śpiewaczką i kompozytorką Agatą Zubel. Ich płyta „Apparition” (CD Accord) z pieśniami kompozytorów XX w. nagrodzona została FRYDERYKIEM 2020.

Dyskografia pianisty obok wyżej wymienionych, obejmuje płyty z muzyką Chopina oraz suitami na dwa fortepiany Antona Areńskiego i Sergiusza Rachmaninowa.

Krzysztof Książek jest absolwentem Akademii Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Obecnie, w ramach studiów podyplomowych w klasie prof. Arie Vardiego, studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover. Był stypendystą programu stypendialnego „Młoda Polska”. W marcu 2014 roku otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana. Krzysztof Książek jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Koncert odbędzie się w czwartek 12 października o godz. 18:0 0 w sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie. Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale należy odebrać zaproszenia, które będą dostępne od 4 października w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie: 16 632 18 55

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.