Wernisaż wystawy prac Katarzyny Osiowej w Oleszycach [ZDJĘCIA]

fot. Wiktoria Gryniewicz/oleszyce.plfot. Wiktoria Gryniewicz/oleszyce.pl

W niedzielę (01.10) w Galerii II Piętro w Oleszycach otwarto wystawę pasjonatki haftu Pani Katarzyny Osiowej z Zabiałej.

Autorka wystawy hafciarstwem zajmuje się od ponad 65 lat. Zaczynała od haftu płaskiego, a później pojawił się haft krzyżykowy i to właśnie on pozostał z twórczynią na kolejne, długie lata. Jej dorobek artystyczny dotyczy przede wszystkim tematyki religijnej, ale wśród prac pojawiają się także kwiaty i drzewa, a nawet pojedyncze egzemplarze pejzaży. Kilka lat temu do swojej twórczości Pani Katarzyna dołączyła także haft koralikowy, co dało nowe możliwości operowania barwami i rozproszenia światła.

Na wystawie zaprezentowanych zostało 25 prac wykonanych w technikach haftu krzyżykowego i haftu koralikowego. Obrazy przedstawiają przede wszystkim wizerunki Jezusa i Maryi (głównie z dzieciątkiem), ale również całej Świętej Rodziny. Wystawę wzbogacono także o kilka prac prezentujących kwiaty i pejzaże (w tym jeden wyszywany włóczką). Obrazy haftowane są muliną na kanwie oraz koralikami na tkaninie. Wśród prac prezentowanych na wystawie odnaleźć można perełki w postaci kopii znanych obrazów takich jak “Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci czy “Anioł Stróż” Hansa Zatzki. Obrazy pochodzą z kolekcji prywatnej autorki i jej rodziny.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do 29 października 2023r. w godzinach otwarcia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach.

Zdjęcia: Wiktoria Gryniewicz/oleszyce.pl

Źródło: oleszyce.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.