„Malarstwo i rysunek” Łukasza Czyraka – wernisaż w PBP Lubaczów [ZDJĘCIA]

fot. PBP Lubaczówfot. PBP Lubaczów

Do 29 września mieszkańcy i goście mogą oglądać wystawę „Malarstwo i rysunek”, której autorem jest Łukasz Czyrak. Wystawa została zainicjowana wernisażem w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie w poniedziałek 18 września.

Łukasz Czyrak pochodzi ze Szczutkowa. Malarstwem i sztuką interesuje się od najmłodszych lat. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w Jarosławiu i Studentem I roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a także wyróżnionym finalistą Olimpiady Artystycznej, sekcji historii sztuki.

Wystawa jest podzielona na dwie części: z jednej strony prezentuje malarstwo, z drugiej rysunek. Łącznie ekspozycja przedstawia 17 dzieł (8 malarskich i 9 rysunków) wybranych przez autora, stanowiących przekrój jego dorobku twórczego.

- W pracach Łukasza, z których emanuje spokój, harmonia i pewien rodzaj tajemniczości, istotna jest kompozycja i kolor. Ta wystawa jest doskonałą okazją, by obcować w bibliotece ze sztuką na najwyższym poziomie. – mówi Marta Rawska z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie

Licznie zgromadzeni goście podczas poniedziałkowego wernisażu, byli zachwyceni zaprezentowanymi dziełami. Sam autor wystawy, o ogromnym talencie i równie dużej skromności, z charakterystycznym dla siebie dystansem i humorem opowiadał o swojej drodze twórczej. Jego różnorodne prace, w których dostrzec można fascynację m.in. ludzkim ciałem czy też martwą naturą, pokazują jak wszechstronnym jest artystą.

Epilogiem kulturalnego poniedziałku w bibliotece było zwiedzanie, własna interpretacja obrazów i przede wszystkim rozmowy. Każdy mógł dokładnie przyjrzeć się wystawionym pracom i porozmawiać z ich autorem. Spotkanie potwierdziło, że kultura nie ma granic, łączy ludzi i pokolenia.

Jest to już czwarte wydarzenie w ramach cyklu spotkań zainicjowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie, którego celem jest promocja lokalnych twórców, sztuki          w przestrzeni publicznej, integracja lokalnego środowiska twórczego zarówno, pasjonatów, jak i profesjonalnych artystów, a także prezentacja różnorodnych form artystycznych i dorobku twórczego mieszkańców powiatu. Biblioteka w ten sposób pragnie zachęcać społeczeństwo lokalne do działania, do poszerzania horyzontów, rozwijania talentów, a jednocześnie osobowości.

Ekspozycję można podziwiać w holu internatu przy ZS im. J. Kustronia w Lubaczowie, ul. Kościuszki 161, w godzinach pracy biblioteki.  

Zdjęcia: PBP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia