Brakhot Performance w MGBP w Oleszycach [ZAPOWIEDŹ]

Biblioteka w Oleszycach fot. ZLUBACZOWA.PLBiblioteka w Oleszycach fot. ZLUBACZOWA.PL

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach zaprasza na nietypowy koncert pt: BRAKHOT PERFORMANCE, który odbędzie się w bibliotece w Oleszycach 22 września (piątek) o godz. 18.30.

Nata i Evgenij to pochodzących ze Lwowa młodzi wykonawcy, którzy obecnie mieszkają w Poznaniu. Realizują swój projekt muzyczny od 2012 roku łącząc w swych utworach niepowtarzalne brzmienie instrumentu dętego zwanego szofarem, innowacyjnie użytej gitary akustycznej oraz efektów elektronicznych. Szofar jest rodzajem rogu używanego w judaizmie w celach liturgicznych w Świątyni Jerozolimskiej. W późniejszych okresach powtarzany stukrotnie dźwięk szofaru ogłasza początek Nowego Roku, nadchodzące z nim Dni Pokuty i inne.

- Natalia śpiewa po angielsku i w języku hebrajskim. Ich koncerty wprowadzają ciekawy, nieszablonowy klimat. – mówi Irena Janiszkiewicz - Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleszycach

Co ciekawe, Natalia jest po części Oleszyczanką, gdyż dziadek jej pracował jako leśnik w Miłkowie a babcia pochodziła ze Starych Oleszyc.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.