W połowie lipca rusza Festiwal Dziedzictwa Kresów

Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Dziedzictwa Kresów. Jedno z największych wydarzeń kulturalnych Podkarpacia rozpocznie się już w połowie lipca i tradycyjnie potrwa do pierwszej niedzieli sierpnia (6.08).

Organizatorzy- Gmina Lubaczów i Województwo Podkarpackie przygotowali kilkadziesiąt wydarzeń. Będą to dobrze znane punkty programu jak np. koncert inauguracyjny w cerkwi pw. św. Paraskewy w  Radrużu, Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kresowych, koncert w cerkwi pw. św. Mikołaja w Lubaczowie, spotkania w ramach Historii Kresowych Miasteczek w Cieszanowie, koncert jazzowy w Narolu, warsztaty kulinarne, czy wielki finał w Baszni Dolnej z konkursem kulinarnym Kresowe Jadło.

W tym roku nie zabraknie także nowych wydarzeń związanych np. z kulturą żydowską począwszy od przepięknych, energetyzujących koncertów po smaki tej wyjątkowej kuchni. Odbędą się także tematyczne spotkania literackie, wernisaże i prelekcje z wyjątkowymi gośćmi.

Na Festiwalu pojawią się tacy wykonawcy jak m.in. Mateusz Pospieszalski, Włodek Pawlik, Renata Johnson- Wojtowicz oraz Polski Teatr Ludowy ze Lwowa, Polski Teatr w Wilnie, Bester Quartet oraz Rzeszów Klezmer Band. Kto, gdzie i kiedy? Dowiemy się już wkrótce.

Tymczasem Organizatorzy zapraszają na szereg wydarzeń przedfestiwalowych, które rozpoczną się już w połowie czerwca.

Na stronie www.festiwalkresow.pl oraz FB: https://www.facebook.com/FestiwalDziedzictwaKresow będą pojawiały się bieżące newsy oraz informacje o kolejnych punktach tegorocznego programu.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.