„Muzyka z serca miasta”. Ogłoszono kolejną gwiazdę Dni Lubaczowa 2023

Urząd Miejski w Lubaczowie ogłosił kolejną gwiazdę tegorocznych Dni Miasta. Będzie to zespół jazzowy i zagra w piątek wieczorem w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Tegoroczne Dni Lubaczowa odbędą się pod hasłem „Muzyka z serca miasta”. Poznaliśmy już gwiazdę, która wystąpi w sobotę (17.06). Dzisiaj natomiast ogłoszono artystów, którzy zagrają dzień wcześniej, czyli w piątek (16.06). Będzie to jazzowy zespół KROKE. Koncert odbędzie się o godz. 20:00 w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Lubaczowie.

- Wejście na koncert jest bezpłatne, jednak obowiązują darmowe, numerowane wejściówki, które będą do odbioru od 6 czerwca do 13 czerwca w Biurze Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego. Ilość miejsc jest ograniczona – informuje Urząd Miejski w Lubaczowie

KROKE stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną.

Zespół oscyluje obecnie wokół różnych gatunków muzycznych. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.

Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu

Kroke znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie Kroke z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East.

W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi oraz europejskimi orkiestrami Sinfonietta Cracovia, Aukso, Elbląska Orkiestra Kameralna, Västerås Sinfonietta, Orquesta Sinfónica de Burgos, Deutsches Filmorchester Babelsberg. Został KROKE gościł na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

Komentarze   

Ktoś
-3 # Ktoś 2023-06-02 15:50
Ja mam takie pytanie czy w Lubaczowie mogą chociaż raz zrobić coś dla młodych i zaprosić kogoś nowego znanego a nie ciągle oklepane kapele lub powtarzająca się #gwiazda typu lux torpeda
Z roku na rok coraz bardziej żałosny ten lubaczów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wiesław Góra
0 # Wiesław Góra 2023-06-05 17:08
Panie "Ktoś" proszę zapoznać się z dorobkiem muzycznym zespołu,charakt erem wykonywanej muzyki a przede wszystkim pofatygować się i wysłuchać koncertu -jestem pewien że zmienisz zdanie, bo to właśnie "ktoś nowy i znany"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Andrx
+1 # Andrx 2023-06-03 09:18
Darmowe wejsciowki dostępne są w biurze, które znajduje się na II piętrze budynku bez windy i otwarte jest teoretycznie od 7.30 do 15.30, gratulujemy wyczucia i podejścia do wszystkich seniorów i pracujących.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.