Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa w Lubaczowie [ZAPOWIEDŹ]

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum MDK LubaczówZdjęcie ilustracyjne fot. archiwum MDK Lubaczów

Już 26 maja w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbędzie się XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa. W tym roku organizatorzy przygotowali szereg ciekawych artystycznych wydarzeń.

Festiwal tradycyjnie rozpocznie się koncertem. W tym roku na scenie wystąpią Katarzyna Brzozowska – pieśniarka, akordeonistka, autorka piosenek oraz Beata Osytek – wokalistka i kompozytorka, która zagra również na gitarze elektrycznej.  Następnie odbędzie się wernisaż wystawy prac malarskich Anny Pracało z Oleszyc. Na koniec dnia XXXI Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Tworzonej na Obczyźnie "od Mickiewicza do Miłosza"

W sobotę rano ruszy XXVIII Ogólnopolski Turniej Recytatorski Jednego Poety. Tegoroczna edycja skupi się na twórczości znanego poety Wojciecha Bonowicza. Po konkursie będzie możliwość porozmawiania z artystą. Natomiast po południu zostanie zorganizowany XXI Ogólnopolski Turniej Recytatorski pod nazwą "Literatura dla dzieci", a wieczorem na lubaczowskim Rynku będzie nocne czytanie poezji.

W ostatni dzień festiwalu, czyli w niedzielę odbędą się warsztaty dla recytatorów, a o godz. 12:00 koncert galowy w reżyserii Konrada Żygadło - aktora i reżysera pochodzącego z Przeworska.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia