Wystawa malarska Piotra Kisały w MDK w Lubaczowie

Jedna z prac Piotra KisałyJedna z prac Piotra Kisały

Już w najbliższą sobotę (04.03) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej Piotra Kisały pod tytułem "Zatrzymane...".

Piotr Kisała jest mieszkańcem Oleszyc. Jego największą pasją w życiu jest malarstwo olejne i akrylowe. Maluje głównie krajobrazy, pejzaże urbanistyczne, kompozycje kwiatowe, a nawet portrety. Swoje obrazy maluje inspirując się obrazami impresjonistów. Jest wnikliwym obserwatorem przyrody. Potrafi zachwycić się szczegółami, które dla innych są niewidoczne.

W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie Piotr Kisała wystawia swoje prace po raz piąty. W 2004 roku brał udział w wystawie zbiorowej w Muzeum Kresów w Lubaczowie. Wystawiał też w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach. Dzieła artysty powędrowały też poza granice naszego powiatu - w 2021 roku odbyła się wystawa prac P. Kisały w Młodzieżowym Ośrodku Kultury w Sanoku. Jest wielokrotnym laureatem Regionalnego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej w Przemyślu. Od 2008 roku zdobywa wyróżnienia, a w 2016 i 2020 zdobył I miejsce.

Co ciekawe, jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia