Znamy laureatów 44. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju [ZDJĘCIA][WYNIKI]

fot. Imagine Pictures Krystian Kłysewicz fot. Imagine Pictures Krystian Kłysewicz

Zakończyła się 44 edycja Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju. Złoty Róg trafił do Teatru Ecce Homo z Kielc, natomiast Złota Misę Borowiny otrzymał Wojciech Kowalski za reżyserię i wykonanie spektaklu "Hrabalu, ty mój."

44 Biesiada Teatralna w Horyńcu - Zdroju jest już historią. Historią napisaną przez 12 zespołów które w niej uczestniczyły. Jury artystyczne 44 edycji festiwalu Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w składzie: Dominika Ostałowska, Łukasz Drewniak, Mikołaj Grabowski (przewodniczący) po obejrzeniu w dniach 26-28 stycznia 2023 roku 12 spektakli konkursowych wydało następujący werdykt:

w kategorii zespołów teatralnych małych form:

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana i nagrodę finansową w wysokości 4 000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego zdobywa Teatr Ecce Homo z Kielc za spektakl Trelemorele według Tadeusza Różewicza w reżyserii Marcina Bortkiewicza.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana i nagrodę finansową w wysokości 3 500 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu przyznano Ziębickiej Grupie Teatralnej za przedstawienie pod tytułem Zwierciadło kwiatu w reżyserii Jacka Wilantewicza.

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana i nagrodę finansową w wysokości 2 500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój dla Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli za spektakl Matka wg sztuki Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Anety Adamieckiej-Szukały i Macieja Szukały.

w kategorii indywidualnych dokonań twórczych:
Złotą Misę Borowiny i nagrodę finansową w wysokości 2 000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego dla Wojtka Kowalskiego za reżyserię i wykonanie spektaklu Hrabalu, ty mój.

Srebrną Misę Borowiny i nagrodę finansową w wysokości 1800 zł ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla Grzegorza Reszki za scenariusz i reżyserię spektaklu Szalet Kompanii Teatralnej Mamro.

Brązową Misę Borowiny i nagrodę finansową o wartości 1 600 zł ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje Peter Liptowski z teatru DS. Ci-Pr-Cha za reżyserię spektaklu Demon.

Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” w postaci statuetki ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec została przyznana zespołowi Teatru Ad Rem z Ursynowskiego Centrum Kultury za spektakl Pijcie, ocet według tekstów Daniiła Charmsa i w reż. Sebastiana Słomińskiego.

Jury postanowiło również przyznać 3 równorzędne wyróżnienia z nagrodą finansową po 400 zł każde ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu:
Kornelii Kozioł z Teatru Jednego Aktora S.A.N. z Przemyśla za monodram Cicha jest noc w reżyserii Rafała Paśko.

Joannie Mazurkiewicz z Kompanii Teatralnej Mamro z Warszawy za kreację głosową w spektaklu Szalet w reż. Grzegorza Reszki.

Joannie Greli z zespołu Ecce Homo z Kielc za partię solową w spektaklu Trelemorele w reż. Marcina Bortkiewicza.

Zdjęcia: Imagine Pictures Krystian Kłysewicz 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.