Mistrz grozy Stefan Darda opowie o swojej twórczości w Oleszycach

MGBP w Oleszycach zaprasza na spotkanie z mistrzem grozy Stefanem Dardą, które odbędzie się w bibliotece w budynku Ratusza w Oleszycach, w dniu 18 listopada 2022 r. o godzinie 16.30.

Stefan Darda to autor cykli: ,,Dom na wyrębach”,: ,,Czarny Wygon”, ,,Cymanowski młyn”, ,,Przebudzenie zmarłego czasu” i powieści: ,,Jedna krew” i ,,Zabij mnie tato” oraz  zbioru opowiadań ,,Opowiem Ci mroczną historię”. Urodzony w Tomaszowie Lubelskim do roku 1991 mieszkał w Lubyczy Królewskiej. Po ukończeniu szkoły muzycznej i tomaszowskiego liceum studiował na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie był członkiem znanego zespołu ,,Orkiestra pod wezwaniem Świętego Mikołaja". W 1998 roku przeprowadził się do Przemyśla, tam mieszka do dziś. Uważa to miasto za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Chciałby, aby Przemyśl wykorzystał swój potencjał, który w nim drzemie i ma nadzieję, że wkrótce tak właśnie się stanie. Uwielbiany przez czytelników za lekkość pióra i umiejętne budowanie napięcia prowadzi bohaterów swoich powieści po znanych nam ścieżkach, konfrontuje z wierzeniami ludowymi i wplata w sidła tajemnych historii.

Jego utwory były wielokrotnie nominowane do  najbardziej prestiżowej nagrody polskiej literatury fantastycznej Nagrody im. Janusza A. Zajdla, otrzymał również Nagrodę Nautilus i Nagrodę Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego.

Podczas spotkania istnieje możliwość zakupu książki i uzyskania autografu.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia