Kolejny sukces Elżbiety Ciemięgi - nauczycielki w lubaczowskim LO

Elżbieta Ciemięga nauczycielka w lubaczowskim LO osiągnęła kolejny sukces na szczeblu krajowym. W konkursie organizowanym przez Muzeum Niepodległości w pani Ciemięga zajęła II miejsce za napisanie scenariusza lekcji na temat powstania styczniowego.

Dla uczczenia 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego Muzeum Niepodległości w Warszawie zorganizowało konkurs dla uczniów i nauczycieli zatytułowany PAMIĘĆ O POWSTANIU I POWSTAŃCACH STYCZNIOWYCH. Jego celem było przypomnienie sylwetek powstańców styczniowych, zwrócenie uwagi na konieczność zachowania pamięci o przeszłości, zachęcenie do wyszukiwania i upamiętniania w swoim otoczeniu śladów powstania 1863 roku.

W konkursie uczestniczyło 319 uczniów ze szkół z różnych stron Polski. Nadeszły też prace spoza kraju, z Polonijnej Szkoły (Caserta Włochy).

Nauczyciele nadesłali na konkurs 13 scenariuszy lekcji lub zajęć pozalekcyjnych dla różnych poziomów nauczania. Elżbieta Ciemięga w tej kategorii zajęła II miejsce.

To kolejny sukces nauczycielki, która uczy w lubaczowskim LO im. Tadeusza Kościuszki. Jakiś czas temu pani Cięmięga napisała scenariusz lekcji na temat zbrodni w Wołyniu i znalazła się gronie dwudziestu dwóch laureatów (więcej informacji - kliknij).

Uroczyste wręczenie nagród, odbędzie się 15 października br. o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie al. Solidarności 62.

Źródło: zlubaczowa.pl, lo-lubaczow.pl, Muzem Niepodległości

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane