Jaką ławkę treningową warto wybrać?


Obecnie coraz więcej osób decyduje się na tworzenie swojej własnej domowej siłowni. Aktywność fizyczna, a raczej efekty, jakie ona daje dla zdrowia i ciała sprawiają, że poszukujemy coraz to skuteczniejszych przyrządów, które zachęcą nas do regularnych ćwiczeń. Jednym z popularniejszych ostatnio rozwiązań jest ławka treningowa. Poznaj jej rodzaje i korzyści, które można dzięki niej zyskać.

Dlaczego warto ćwiczyć na ławce?

Specjalnie zaprojektowane ławki treningowe sprawiają, że ćwiczenia są znacznie produktywniejsze, ale też przynoszące szybsze efekty. Wcześniej trzeba jednak dokonać odpowiedniego wyboru sprzętu. Wysoka jakość sprawi, że przyrząd do ćwiczeń staje się bezpieczniejszy, dlatego warto kupować ławkę w specjalistycznym sklepie internetowym specialfitness.pl.

Zalety trenowania na ławce do ćwiczeń:

 • - angażowanie różnych partii mięśni — górnych, jak i dolnych, np. brzucha,
  - zwiększa się kondycja osoby trenującej,
  - polepsza się postawa ciała,
  - zmniejsza się napięcie wywołane narastającym stresem,
  - lepsza praca układu krwionośnego,
  - wsparcie dla kręgosłupa, co szczególnie ważne jest zarówno dla osób pracujących przy biurku, jak i pracowników fizycznych.

Rodzaje ławek, na które warto zwrócić uwagę

W sklepach można znaleźć wiele różnych typów ławek treningowych. Zawsze należy zwrócić uwagę na to, aby zakupić taki model, który będzie dostosowany do ilości posiadanego miejsca w pokoju czy domu. Wiele osób decyduje się na tworzenie odrębnego pomieszczenia przeznaczonego na siłownię, np. w piwnicy czy zamiast pokoju gościnnego. Jednak zdarzają się też osoby lubiące ćwiczyć w salonie przed telewizorem lub w sypialni.

Najpopularniejsze typy ławek do ćwiczeń

 • - Prosta ławka. Klasyczne ławki, nieposiadające dodatkowych ulepszeń i większej liczby funkcji są doskonałym wyborem dla osób początkujących, pragnących dopiero sprawdzić, czy to urządzenie będzie dla nich odpowiednie. Nie brakuje też osób bardziej zaawansowanych, które wolą stawiać po prostu na klasyczne rozwiązania. Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że zazwyczaj nie posiadają one stojaków.
  - Ławeczka ze stojakiem. W tym przypadku możliwe staje się wykorzystywanie sztangi podczas ćwiczeń, gdyż do ławeczki zamontowany został specjalny stojak. Mogą być one proste lub też nachylone. Konieczne jest zwrócenie uwagi na jej jakość, aby nie stanowiła zagrożenia dla osoby ćwiczącej.
  - Ławka do brzuszków. Wielbiciele płaskiego brzucha powinni zaprzyjaźnić się z ławeczką, która sprzyja robieniu jak największej liczby brzuszków. Oczywiście nikt nie zabroni ci wykorzystywać tego typu modeli także do wykonywania innych zestawów ćwiczeń.
  - Ławki do grzbietu. Zwane są inaczej ławkami rzymskimi. Są przede wszystkim doskonałym sposobem, dzięki któremu można zadbać o swój kręgosłup i go wzmocnić. Dlatego po kontroli u lekarza i otrzymaniu zgody na takie ćwiczenia, każdy, kto odczuwa bóle kręgosłupa, powinien sięgnąć właśnie po tego typu ławeczkę.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.