Po dziewięciu latach przerwy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zawitała do Oleszyc, a 33. finał odbył się w niedzielę (26.01) w tamtejszej hali sportowej. Wydarzenie przyciągnęło setki mieszkańców nie tylko z gminy Oleszyce, ale także z sąsiednich miejscowości.

Pośpiech, roztargnienie, a czasem nawet przedświąteczne przepracowanie, sprawiają, że skupiając uwagę na zakupach często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. W tym momencie możemy stracić telefon, portfel, dokumenty. Uważajmy więc w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach.
Dziś po godzinie 10:00 służby ratunkowe otrzymały nietypowe zgłoszenie z Oleszyc. Zrozpaczona matka zadzwoniła na numer alarmowy, informując, że jej 2-letnia córka zatrzasnęła się w domu. Kobieta na chwilę wyszła na zewnątrz, a dziecko w tym czasie przekręciło klucz w zamku, uniemożliwiając jej powrót do środka.
Dziś (24.01) w Lubaczowie odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wydarzenie miało na celu upamiętnienie tragicznych losów Żydów, w tym tych, którzy mieszkali na terenie powiatu lubaczowskiego. Kluczowymi punktami programu były seminarium w Miejskim Domu Kultury oraz złożenie kwiatów przy pomniku upamiętniającym ofiary lubaczowskiego getta.
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

