Elżbieta Ciemięga - nauczycielka w lubaczowskim LO laureatem konkursu IPN

Elżbieta Ciemięga, nauczycielka w lubaczowskim LO znalazła się w gronie dwudziestu dwóch laureatów konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej na scenariusz lekcji ?Wołyń. 70 lat po zbrodni?.

Konkurs polegał na stworzeniu scenariusza lekcji poświęconej zbrodni wołyńskiej. Spośród zgłoszonych do konkursu scenariuszy komisja wybrała 22, których autorzy pojadą na trzydniowy objazd historyczny po Wołyniu w październiku. Wśród tych laureatów znajduje się Elżbieta Ciemięga nauczycielka przedmiotów humanistycznych w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

Nagrodzona przedstawicielka powiatu lubaczowskiego napisała scenariusz pod tytułem "Wołyń 1943?.pamiętamy!"

Konkurs był przeznaczony dla nauczycieli szkolnych i wykładowców akademickich oraz studentów zainteresowanych działaniami edukacyjnymi na polu najnowszej historii Polski.

Celem konkursu było przede wszystkim zainteresowanie nauczycieli historii tą tematyką. Mimo, iż od odzyskania przez Polskę niepodległości minęły już ponad dwie dekady, kwestia zbrodni ukraińskich na Polakach z lat 1943?1944 nie przykuwała odpowiedniej uwagi i nie była wystarczająco przedstawiana polskiej młodzieży. Organizatorzy mają nadzieję, że konkurs zainicjuje pozytywne zmiany w tym względzie.

Źródło: zlubaczowa.pl, IPN/foto Krzysztof Łokaj

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.