Elżbieta Ciemięga - nauczycielka w lubaczowskim LO laureatem konkursu IPN

Elżbieta Ciemięga, nauczycielka w lubaczowskim LO znalazła się w gronie dwudziestu dwóch laureatów konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej na scenariusz lekcji ?Wołyń. 70 lat po zbrodni?.

Konkurs polegał na stworzeniu scenariusza lekcji poświęconej zbrodni wołyńskiej. Spośród zgłoszonych do konkursu scenariuszy komisja wybrała 22, których autorzy pojadą na trzydniowy objazd historyczny po Wołyniu w październiku. Wśród tych laureatów znajduje się Elżbieta Ciemięga nauczycielka przedmiotów humanistycznych w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

Nagrodzona przedstawicielka powiatu lubaczowskiego napisała scenariusz pod tytułem "Wołyń 1943?.pamiętamy!"

Konkurs był przeznaczony dla nauczycieli szkolnych i wykładowców akademickich oraz studentów zainteresowanych działaniami edukacyjnymi na polu najnowszej historii Polski.

Celem konkursu było przede wszystkim zainteresowanie nauczycieli historii tą tematyką. Mimo, iż od odzyskania przez Polskę niepodległości minęły już ponad dwie dekady, kwestia zbrodni ukraińskich na Polakach z lat 1943?1944 nie przykuwała odpowiedniej uwagi i nie była wystarczająco przedstawiana polskiej młodzieży. Organizatorzy mają nadzieję, że konkurs zainicjuje pozytywne zmiany w tym względzie.

Źródło: zlubaczowa.pl, IPN/foto Krzysztof Łokaj

{fcomment}{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.