ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wypadki na drogach naszego powiatu - statystyki

W okresie styczeń - czerwiec 2013 na drogach w powiecie lubaczowskim zginęło 3 osoby - tak podaje GUS w najnowszym biuletynie statystycznym województwa podkarpackiego.

Według statystyk w ciągu tych miesięcy doszło do 4 wypadków drogowych, w którym zginęły 3 osoby i 3 zostały ranne. Porównując te statystyki z tym samym okresem w 2012 roku to w poprzednim roku było lepiej, bo doszło tylko do trzech wypadków, których skutkiem była śmierć jednej osoby.

W samym podkarpackim doszło do 739 wypadków drogowych. Co ciekawe to w naszym powiecie na wydarzyło się najmniej wypadków. Niestety pomimo wydawać by się mogło małej ilości zdarzeń to na drogach w powiecie lubaczowskim najczęściej wypadki drogowe kończą się śmiertelnie.  Przykładowo w powiecie przeworskim doszło do 42 wypadków, w których zginęło tylko 3 osoby.

Najwięcej wypadków wydarzyło się w powiecie rzeszowskim i Rzeszowie - w sumie 247.

Mamy również statystyki dotyczące kolizji, do których doszło w okresie styczeń - czerwiec 2013. Na drogach naszego powiatu doszło 127 kolizji. W 2012 roku w tym okresie było trochę gorzej, bo doliczono się 141 drobnych zdarzeń drogowych.

Patrząc na statystyki na drogach w innych w powiatach to znajdujemy się pośrodku tabeli. Do najmniejszej ilości kolizji doszło w powiecie bieszczadzkim - 52, a najwięcej w powiecie rzeszowskim i Rzeszowie - 1926.

Na pierwszy rzut oka te statystyki mogą wydawać się dobre - patrząc poprzez pryzmat powiatu lubaczowskiego. Niestety niepokojące jest to, że bardzo często na drogach naszego powiatu w wyniku wypadku osoby ponoszą śmierć. W naszym województwie nigdzie nie jest tak źle jak u nas.


Źródło: GUS, zlubaczowa.pl

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.