ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Zadbaj o las i dzikie zwierzęta, zbieraj kasztany i żołędzie

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Zima to ciężki okres dla zwierząt. Także tych leśnych. Bez pomocy ludzi często głodują, przez co niszczą uprawy, a w ostateczności padają. Dlatego społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie organizuje zbiórkę kasztanów i żołędzi. Nasiona można dostarczyć do końca października.

Akcja po rocznej przerwie organizowana jest po raz szósty. Dary jesieni zostaną przekazane myśliwym z Koła Łowickiego "Ryś", którzy od wielu lat współpracują ze szkołą i dbają o zwierzynę leśną szczególnie w czasie zimy.

Kasztany i żołędzie przejmowane są do końca października w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczów w godzinach 08:00 do 14:00.

Nie bądź obojętny, włącz się do akcji - zachęca organizator Jolanta Kania

Pamiętajmy, że dokarmianie to nie tylko humanitarny gest pomagający zwierzętom przetrwać zimę, ale również ograniczenie szkód w uprawach leśnych. Ułatwiony dostęp do karmy umożliwia zwierzynie przeżycie najcięższego okresu, ale też odciąga ją od podgryzania młodych drzewek i zapobiega niszczeniu pól uprawnych leżących w pobliżu lasów. Dlatego zwłaszcza  dziki są dokarmiane  w tzw. w pasach zaporowych, które mają ograniczać szkody wywołane żerowaniem wśród upraw rolnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.