ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Zadbaj o las i dzikie zwierzęta, zbieraj kasztany i żołędzie

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Zima to ciężki okres dla zwierząt. Także tych leśnych. Bez pomocy ludzi często głodują, przez co niszczą uprawy, a w ostateczności padają. Dlatego społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie organizuje zbiórkę kasztanów i żołędzi. Nasiona można dostarczyć do końca października.

Akcja po rocznej przerwie organizowana jest po raz szósty. Dary jesieni zostaną przekazane myśliwym z Koła Łowickiego "Ryś", którzy od wielu lat współpracują ze szkołą i dbają o zwierzynę leśną szczególnie w czasie zimy.

Kasztany i żołędzie przejmowane są do końca października w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczów w godzinach 08:00 do 14:00.

Nie bądź obojętny, włącz się do akcji - zachęca organizator Jolanta Kania

Pamiętajmy, że dokarmianie to nie tylko humanitarny gest pomagający zwierzętom przetrwać zimę, ale również ograniczenie szkód w uprawach leśnych. Ułatwiony dostęp do karmy umożliwia zwierzynie przeżycie najcięższego okresu, ale też odciąga ją od podgryzania młodych drzewek i zapobiega niszczeniu pól uprawnych leżących w pobliżu lasów. Dlatego zwłaszcza  dziki są dokarmiane  w tzw. w pasach zaporowych, które mają ograniczać szkody wywołane żerowaniem wśród upraw rolnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Trwa cisza wyborcza. Od soboty do niedzieli do godz. 21:00 na portalu została wyłączona możliwość dodawania komentarzy pod wszystkimi artykułami.
Zapraszamy czytelników ZLUBACZOWA.PL na specjalny serwis wyborczy. Początek w niedzielę po godzinie 21:00. Gdy tylko poznamy wyniki wyborów od razu podamy je do publicznej wiadomości. Pierwsze informacje odnośnie wyników w naszym powiecie prawdopodobnie pojawią się po godz. 22:00.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.