Warcabiści zmierzyli się w Starym Dzikowie [ZDJĘCIA]


W hali sportowej przy Zespole Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Dzikowie odbyły się eliminacje do XVI Podkarpackiej Indywidualnej Ligi Warcabowej – największej imprezy warcabowej województwa.

Organizatorami  byli: Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie,   Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Dzikowie i Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie. W mistrzostwach udział wzięli najlepsi zawodnicy województwa podkarpackiego w różnych kategoriach wiekowych - wielokrotni medaliści mistrzostw Polski. Celem zawodów było wyłonienie siedmiu zawodników, którzy w najbliższym czasie rozegrają Finał PILW 2017. Organizator finału otrzyma dziką kartę i będzie mógł wystawić ósmego zawodnika.                                                   

 Dyrektorem turnieju była Ewa Nieckarz z Stowarzyszenia "Pomóżmy Razem" a sędzią głównym Ewa Żuk (sędzia techniczny FMJD). Był to pierwszy takiej rangi turniej w Starym Dzikowie i mimo wielu przeciwności losowych (choroby, zaspy śnieżne, konkurencyjne imprezy) startowała rekordowa ilość (62) zawodników z takich klubów i miejscowości jak: „Podkarpacie” Przemyśl, Ludowy Klub Sportowy „Unia” w Horyńcu-Zdroju, Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Libero” Basznia Dolna, Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Orzeł” w Lubaczowie, Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Czarni” Oleszyce, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Wielkie Oczy, Sekcji Warcabowej Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie, Łukawca, Krosna i  Głuchowa.  Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie pod względem sportowym i organizacyjnym.

Po rozegraniu 7 rund do finału weszli:
1. Piotr Paluch                        "Podkarpacie" Przemyśl
2. Jakub Gazda                      LKS "UNIA" Horyniec-Zdrój
3 Klaudia Zaborniak             LKS "UNIA" Horyniec-Zdrój
4. Michał Szczybyło               MUKS "Libero" Basznia Dolna
5. Paweł Krzyśkowski           LKS "UNIA" Horyniec-Zdrój
6. Tobiasz Weber                   MUKS "Libero" Basznia Dolna
7. Łukasz Malec                     MUKS "Libero" Basznia Dolna
8. dzika karta (wyznaczony przez organizatora finału)

Rezerwowi:
1. Angelika Żuk                     LKS "UNIA" Horyniec-Zdrój
2. Marek Siteń                        SGU "Orzeł" Lubaczów
3. Maciej Kisyk                      MUKS "Libero" Basznia Dolna

Kolejne wysokiej rangi, to eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w dyscyplinie warcaby strefy B – Południe (świętokrzyskie, śląskie, małopolskie, lubelskie, podkarpackie) odbędą się w tym samym miejscu już 4 lutego 2017 roku. Zawody te będą sprawdzianem dla nowej sekcji warcabowej Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem”, której Polski Związek Warcabowy z upoważnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki nadał licencję klubową.

DSC_0004.JPGDSC_0048.JPGDSC_0100.JPGDSC_0119.JPGDSC_0126.JPGDSC_0143.JPGDSC_0244.JPGDSC_0260.JPGDSC_0262.JPGDSC_0277.JPGDSC_0287.JPGDSC_1014.JPGDSC_1016.JPGDSC_1027.JPGDSC_1034.JPG


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: