Kolejne nawałnice w powiecie lubaczowskim. Zerwane dachy, zalane domy i powalone drzewa


Dzisiaj nad powiatem lubaczowskim znów wystąpiły gwałtowne nawałnice. Strażacy odnotowali w sumie 11 zdarzeń. Piątkowe burze najwięcej szkód poczyniły w gminie Wielkie Oczy.

Jak informuje portal ZLUBACZOWA.PL st. kpt. Wojciech Wus, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie, w dniu dzisiejszym strażacy uczestniczyli w 11 zdarzeniach związanych z burzami, które przeszły dziś nad powiatem lubaczowskim.

W miejscowości Majdan Lipowiecki w gm. Wielkie Oczy wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego. Podmuchy były tak silne, że całkowicie zerwany dach znalazł się 20 metrów dalej.

Dwóch mężczyzn, samodzielnie opuściło uszkodzony budynek. Strażacy musieli jednak ewakuować 82-letnią kobietę, która nie była w stanie o własnych siłach wyjść z obiektu.

Z kolei w Szczutkowie częściowo został zerwany dach z budynku gospodarczego. Strażacy interweniowali też m.in. w Krowicy Lasowej, Bihalach i Wielkich Oczach gdzie wiatr powalił drzewa na drogi. Z kolei w Oleszycach ratownicy wypompowali wodę z zalanej ulicy na 3-go Maja. Zalane zostały też posesje na terenie Lubaczowa.

Jak podkreśla st. kpt. Wojciech Wus na szczęście nikomu nic się nie stało.

Będą kolejne burze. IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia 

To nie koniec burz nad powiatem lubaczowskim. Do północy obowiązuje ostrzeżenie IMiGW pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem na obszarze powiatu lubaczowskiego.

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad. - przewidują synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Według meteorologów, prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: