Imprezy i wandalizm na Rynku w Lubaczowie. Burmistrz przestrzega


Na Rynku w Lubaczowie został zainstalowany nowy monitoring. Nowy sprzęt umożliwi odczytanie z dużej odległości numerów tablic rejestracyjnych samochodów czy rozpoznanie twarzy.  Burmistrz Krzysztof Szpyt przestrzega, że dzięki kamerom z łatwością będzie można wyciągać odpowiednie konsekwencje i na bieżąco reagować na to, co się dzieje.

W najnowszym numerze informatora miejskiego Lubaczow.pl burmistrzowi Lubaczowa zadano pytanie dotyczące działań, które "odstraszałaby wandali i osoby zakłócające porządek na rynku w Lubaczowie - szczególnie w weekendy, kiedy odbywają się imprezy i po których pozostają butelki oraz śmieci.

Krzysztof Szpyt odpowiadając na pytanie poinformował, że "na przełomie roku został wymieniony i zainstalowany nowy monitoring, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa i ochronę mieszkańców oraz dóbr materialnych, w tym przeciwdziałanie aktom wandalizmu i chuligańskim wybrykom."

- Część nowoczesnych kamer obejmuje płytę Rynku, a na wieży Ratusza znajduje się kamera obrotowa. Dzięki temu mamy możliwość lepszego monitorowania tego, co dzieje się w centrum miasta. W przypadku zaistnienia pewnych wydarzeń możemy sięgnąć do nagrań. – powiedział na łamach gazety Lubaczow.pl burmistrz

Burmistrz Lubaczowa podkreśla, że widok z kamer jest bardzo dokładny i zapewniają one ostre obrazy zarówno w dzień, jak i w nocy.

- Umożliwiają odczytanie z dużej odległości numerów tablic rejestracyjnych samochodów czy rozpoznanie twarzy. To z łatwością pozwoli wyciągać odpowiednie konsekwencje i na bieżąco reagować na to, co się dzieje. Nagrania będą też udostępniane policji na jej wniosek, w celu prowadzenia postępowań dotyczących zdarzeń niebezpiecznych, jak też przestępstw czy wykroczeń przeciwko osobom, mieniu czy środowisku. – przestrzegał Krzysztof Szpyt

Źródło: gazeta lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: