Pogoń rozbita w Piwodzie

Wysoką porażką drużyny z Lubaczowa zakończyło się spotkanie 17. kolejki jarosławskiej klasy "O", pomiędzy KS Santos Piwoda, a MKS Pogoń-Sokół Lubaczów. Wygrana gospodarzy 6:2 to druga porażka w bezpośrednich spotkaniach z tym przeciwnikiem piłkarzy z Lubaczowa. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Władysława Pisarza strzelali Sałek Daniel i Gotkowski Marcin. Drużyna Pogoni-Sokoła kończyła spotkanie w ośmiu.

Gospodarze odnieśli efektowne zwycięstwo, choć to piłkarze z Lubaczowa dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Już w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się pozyskany zimą do drużyny Sałek. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, minutę później sędzia Cieśliński dyktuje kontrowersyjny rzut karny, który na bramkę zamienia Trojnar. Trzynasta minuta i bramka Gotkowskiego  z rzutu wolnego - Pogoń-Sokół wychodzi po raz drugi na prowadzenie, ale i tym razem gospodarze odpowiadają niezwykle szybko. W piętnastej minucie po błędzie Łakomego piłkę do bramki kieruje Gawura. Kolejną kontrowersyjna decyzją sędziego było nie uznanie bramki dla lubaczowskiego zespołu - Małecki umieszcza piłkę w siatce po wcześniejszym zagraniu ręką w polu karnym jednego z zawodników Santosu, jednak sędzia nie uznaje bramki i dyktuje rzut wolny z przed pola karnego. Chwilę później to gospodarze cieszyli się z pierwszego prowadzenia w tym meczu, klarowną sytuację wykorzystuje Trojnar i Santos prowadzi 3:2.

Druga połowa to totalny chaos na boisku, usunięcie przez arbitra dwóch zawodników Pogoni-Sokoła oraz trzy bramki gospodarzy - na listę strzelców wpisał się dwukrotnie fenomenalnie dysponowany tego dnia Trojnar oraz Niemczyk. Z powodu kontuzji w 65 minucie boisko opuścił Zając, którego zastąpił Roman. W 70 minucie na boisku zameldował się Taratuła, a pięć minut później z powodu kontuzji zmieniony został kolejny obrońca w lubaczowskim zespole - Kuziemski, którego zastąpił Sopel. Zespół z Lubaczowa kończył to spotkanie w ośmiu po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce Gotkowskiego (faul taktyczny) i Hojdaka (niesportowe zachowanie) oraz rezygnacji z gry jednego z zawodników.

KS Santos Piwoda: Skrzypek Patryk - Wysocki Damian, Gałan Piotr (77' Porczak Damian), Skrzypek Dominik, Piliszko Krzysztof - Socha Marek (70' Balicki Ireneusz), Duda Maciej, Gawura Krystian, Feldman Jerzy - Trojnar Dariusz (88' Porczak Radosław), Niemczyk Rafał

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów: Łakomy Konrad - Hass Artur (k), Załuski Łukasz, Kuziemski Michał (75' Sopel), Zając Sebastian (65' Roman Jarosław) - Hojdak, Gotkowski Marcin, Polucha Damian, Dyś (60' Tor Aleksander) - Małecki Paweł, Sałek Daniel (70' Taratuła Igor)