Dokucza Ci ból kręgosłupa? W ten sposób możesz sobie z nim poradzić

Na ból kręgosłupa cierpi co drugi dorosły Polak. To chyba najbardziej powszechna obecnie dolegliwość. I niestety jedna z bardziej przez nas lekceważonych. A to duży błąd, ponieważ ból i inne dolegliwości ze strony kręgosłupa mogą być oznaką wielu poważnych chorób. Zawsze więc warto skonsultować się w tej kwestii ze specjalistą. Natomiast  sam ból można obecnie skutecznie leczyć i tym samym szybko wrócić do swojej dawnej aktywności. Podpowiadamy, jak możesz poradzić sobie z tą właśnie dolegliwością.

Ból kręgosłupa najczęściej fundujemy sobie sami. Jak możesz to zmienić?

Najczęstszą przyczyną dolegliwości ze strony kręgosłupa jest po prostu nasz codzienny tryb życia. Niewielka dawka ruchu, brak ochoty na sport, za to wiele czasu, jaki spędzamy na kanapie lub w fotelu. Do tego ciężkie torby noszone na jednym ramieniu, nieprawidłowa postawa podczas chodzenia i siedzenia, a także permanentny stres, ciągły pośpiech i otyłość. Wszystko to sprawia, że nadmiernie obciążamy kręgosłup, a w konsekwencji odczuwamy także wiele innych, przykrych dolegliwości, takich jak mrowienie i drętwienie nóg, czy bóle głowy.

Jednym z efektów wieloletnich zaniedbań kręgosłupa jest dyskopatia, będąca uciskiem krążka międzykręgowego na rdzeń kręgowy i nerwy. Poza bólem i ogromnym dyskomfortem, dyskopatia często eliminuje nas z codziennych zajęć lub bardzo ogranicza w zwyczajnej aktywności. Na szczęście możesz skutecznie zapobiegać tego typu chorobom i dolegliwościom, a jeśli już je odczuwasz – możesz je z powodzeniem leczyć.

Środki przeciwbólowe to jedynie chwilowe rozwiązanie. Postaw na fizjoterapię

Stosowanie farmakologicznych środków przeciwbólowych jest rozwiązaniem skutecznym, jednak tylko na chwilę i nie eliminuje przyczyn bólu kręgosłupa. Podjęcie fizjoterapii, zwłaszcza wspomaganej pulsacyjnym polem magnetycznym  niskich częstotliwości,  daje natomiast naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Wchodząc na biomag.pl dowiesz się nie tylko o przeciwbólowym, ale także przeciwzapalnym, odżywiającym i regenerującym działaniu magnetoterapii. Jak się zatem okazuje, możesz samodzielnie poradzić sobie z bólem kręgosłupa, eliminując także jego przyczynę i wracając do swojej dawnej aktywności. Pamiętaj także, aby na stałe wpisać w swój harmonogram dnia kąpiele, okłady, odpowiednią dawkę i rodzaj codziennego ruchu (ustal to z fizjoterapeutą!) oraz po prostu relaks.

Nie z każdym bólem kręgosłupa poradzisz sobie sam. Dlatego skonsultuj się z lekarzem

Ból w okolicach mostka, pogorszenie wzroku i słuchu, drętwienie karku lub dolegliwości brzuszne – wszystko to może mieć bezpośredni związek ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Jednak mogą to być również symptomy innych poważnych chorób. Dlatego zawsze warto najpierw odbyć konsultacje z lekarzem. Tylko on zweryfikuje przyczynę doczuwanych przez Ciebie dolegliwości. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: