Wygrana Pogoni-Sokoła Lubaczów z Polonią Przemyśl [WYNIKI]

Pogoń-Sokoła Lubaczów pokonała na wyjeździe Polonię Przemyśl 2-0. Tym samym ekipa z Lubaczowa zanotowała drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Jednak do lidera, nasza drużyna cały czas traci 6 punktów.

Od samego początku przyjezdni wywarli korzystniejsze wrażenie. Starali się budować akcje na połowie przeciwnika i nieustannie próbowali przełamać defensywę Polonii. W 13. minucie Kamil Rębisz oddał strzał z okolic 20. metra, jednak bramkarz bez większych trudności złapał to uderzenie.

W 34. minucie doszło do sporego zamieszania pod bramką gospodarzy, gdy przyjezdni wywalczyli rzut rożny. Ostatecznie sędzia postanowił podyktować rzut karny. Do piłki ustawionej na wapnie zbliżył się Kacper Rop, jednak bramkarz miejscowych doskonale przewidział jego zamiary. Miejscowi popełnili bardzo dużo błędów przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki, co skutkowało szybkim prowadzeniem Pogoni-Sokoła Lubaczów. Kacper Rop przekazał piłkę do Mateusza Jezierskiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu.

Po zmianie stron to wciąż goście dążyli do zwiększenia prowadzenia, co udało im się dopiero w 80. minucie. Po szybkiej kontrze Krystian Basznianin zagrał precyzyjną piłkę wzdłuż bramki do Kamila Matofija, który z bliskiej odległości podwyższył wynik na 2-0.

Trzy minuty później Krystian Basznianin oddał mocny strzał zza szesnastki, ale bramkarz miejscowych sparował go na rzut rożny. Chwilę potem Polonia miała swoją okazję, jednak piłka ostatecznie zatrzymała się na poprzeczce. W doliczonym czasie gry świetnie zza dystansu uderzył Kacper Rop, lecz bramkarz ponownie popisał się dobrą interwencją, utrzymując wynik spotkania bez zmian.

Lider - Cosmos Nowotaniec pokonał Lechie Sędziszów Małopolski, przez co Pogoń-Sokół Lubaczów w tej chwili traci 6 punktów to drużyny zajmującej pierwsze miejsce.

sobota, 27 kwiecień 2024
Pogoń-Sokół Lubaczów 4 : 1 SPEC Stal Łańcut
17:00

35' Mateusz Jezierski (as. Kacper Rop)
81' Kamil Matofij (as. Krystian Basznianin)

Wyjściowa jedenastka: Tomasz Siryk (BR), Michał Sitek, Victor Guedes (46')m Dawid Król, Kamil Rębisz (87'), Maciej Grabowski, Vladyslav Roslyakov (73'), Kacper Rop, Lucas Guedes (57'), Mateusz Jezierski (65'), Sebastian Duda (K)

W następnej kolejce Pogoń-Sokół zagra na wyjeździe z JKS Jarosław. Mecz odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 16:00 (sobota)