Pełne trybuny i bardzo ważne zwycięstwo Pogoni-Sokoła Lubaczów [ZDJĘCIA]

W meczu na szczycie, Pogoń-Sokół Lubaczów pokonała wicelidera Stał Łańcut 4:1. W ten sposób nasza drużyna umocniła się na pozycji lidera w IV lidze i zmierza po awans do III ligi.

W kontekście walki o awans do III ligi to było bardzo ważne spotkanie, bowiem zmierzyli się ze sobą lider oraz wicelider IV ligi.

Spotkanie rozpoczęło się na korzyść drużyny z Lubaczowa, która od pierwszych minut napierała na bramkę drużyny z Łańcuta. W 17. minucie Mateusz Jezierski został sfaulowany w polu karnym. Dawid Król pewnie wykonał "jedenastkę", dając drużynie z Lubaczowa prowadzenie. Gospodarze utrzymywali przewagę do przerwy. Stal Łańcut miała okazję wyrównać w 38. minucie, gdy po rzucie wolnym piłka odbiła się od słupka. Niecałe dwie minuty później przyjezdni doprowadzili do remisu. W zamieszaniu w polu karnym Konrad Buć strzelił precyzyjnie z woleja, pokonując bramkarza. Jednak to gospodarze ponownie objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą. Kamil Rębisz wykonał precyzyjne podanie do Szymona Dziadosza, który bez problemu umieścił piłkę w bramce.

Krótko po wznowieniu gry po przerwie Stal Łańcut miała szansę na wyrównanie, ale jeden z jej zawodników spudłował z 5 metrów. W końcówce spotkania Pogoń-Sokół Lubaczów potwierdził swoją przewagę, zadając decydujące ciosy w doliczonym czasie gry. Kamil Matofij pokazał klasę, najpierw strzelając precyzyjnie w lewy róg bramki po indywidualnej akcji, a następnie po jego strzale Cezary Szpindor niefortunnie interweniował, co spowodowało, że piłka ponownie wpadła do bramki Stali Łańcut.

Ostateczny wynik 4:1 umocnił pozycję gospodarzy w drodze do awansu do 3. ligi. Pogoń-Sokół Lubaczów ma obecnie dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Cosmosem Nowotaniec.

sobota, 11 maj 2024
Pogoń-Sokół Lubaczów 3 : 1 Wisłok Wiśniowa
17:00

19'  [1:0] Dawid Król (rzut karny)
40'  [1:1] Konrad Buć
45+1'  [2:1] Szymon Dziadosz (as. Kamil Rębisz)
90+1'  [3:1] Kamil Matofij (as. Dawid Król)
90+4'  [4:1] Kamil Matofij

W następnej kolejce Pogoń-Sokół zagra na wyjeździe z Ekobalem Sanok. Spotkanie odbędzie się 4 maja o godzinie 17:00 (sobota).